Okresní kolo CORNY pro novoborské skláře a českolipské gymnázium

V úterý 20 září uspořádalo českolipské gymnázium okresní kolo středoškolského CORNY poháru v atletice.

V kategorii chlapců putovalo vítězství do Nového Boru, konkrétně do SPŠ Sklářské. Druhé místo obsadilo českolipské gymnázium a třetí byla SOŠ Lužická Česká Lípa. V jednotlivých disciplínách si nejlépe vedli Pauzer Filip, SŠ Lužická, běh na 100 m 12,2 s, Žák Vojtěch, Gymnázium Česká Lípa, 400 m za 59,5 s, Hroch Matyáš, SPŠ Sklářská N. Bor, 1500 m za 4:59,6 min, Lustyk Patrik, Obchodní akademie, skok vysoký 156 cm, Janatka Lukáš Obchodní akademie, skok daleký 554 cm, Jan Effler, SPŠ Strojní, vrh koulí, 14,08 m. Štafetu 100, 200, 300, 400 m nejrychleji absolvovali sportovci ze SŠ Sklářské za 2:23,2 min.

V kategorii dívek zvítězilo Gymnázium Česká Lípa, před SPŠ Sklářskou a Obchodní akademií Česká Lípa. Z individuálních výkonů si nejlépe vedla Petra Müllerová, SPOSŠ Česká Lípa, 100 m, 8,4 s, Oswaldová Eliška, Gymnázium Česká Lípa, 200 m, 27,9 s, Veselá Adéla, Gymnázium Česká Lípa, 800 m 2:36,8 min. Ve skoku vysokém zdolaly Ulmanová Viktorie a Mašková Kristýna, obě Obchodní akademie, shodně 143 cm. Kristýna Mašková zvítězila i ve skoku dalekém 438 cm, Petra Müllerová, SPoSŠ, vyhrála vrh koulí výkonem 9,32 m. Nejrychlejší štafetu sestavilo Gymnázium Česká Lípa, jehož kvarteto zaběhlo trať 100, 200, 300 a 400 m za 2:45,9 min.

První dvě družstva chlapců i dívek čeká v úterý 27. září v Turnově krajské finále atletického CORNY poháru.