Silvestrovská hala dopadla výborně

Verze pro tisk |

V Jablonci nad Nisou proběhl 27. prosince tradiční závod Silvestrovská hala, kterou pořádají atleti AC Liberec. Výkony se sice ještě počítají do tabulek 2018, ale pro atlety je to první test před mistrovskými starty roku 2019. Z toho pohledu jsou potěšitelné výkony atletů AC Česká Lípa. Hlavní disciplínou je zde chůze, ve které startovala v kategorii žákyň Lucie Peškařová, která si došla časem 19:00,2 min. pro pěkné druhé místo.

Svůj velký talent potvrdil Vojtěch Novák, který se s kategorií přípravka rozloučil vítězstvím v běhu na 30 m letmo za 3,89 s. A v hodu kilovým míčem vyhrál výkonem 9,30 m. Ve vloženém vrhu koulí získávali českolipští jeden úspěch za druhým. V kategorii dorostenek poslala 3 kg těžkou kouli do vzdálenosti 10.99 m Dominika Šířková a obsadila 2. místo. V kategorii žen excelovala 1. Veronika Süssnerová výkonem 11. 21 m a druhá Zdenka Janoušková vrhem dlouhým 10.53 m.

Ženy mají koulí 4 kg, stejně jako žáci, kde byl druhý Bohumil Janoušek za výkon 10,62m. Mezi juniory přesvědčivě zvítězil Jan Effler, když šestikilové náčiní poslal na metu 13.88 m a vítězství vybojoval i mezi muži, když koulí o hmotnosti 7,26 kg poslal na 12.09 m. Zde mu zdatně sekundoval třetí Miroslav Špaček výkonem 11.25 m dlouhým. Dalších startů v těchto, ale i všech ostatních disciplínách, se dočkáme v nastávajícím roce.

První ochutnávku si můžete dopřát již 6. ledna v tělocvičně českolipského gymnázia, kde se od deseti hodin koná závod ve skoku vysokém Českolipský Kvakoš.
 

Nahoru