Autor - Alena Houšková

Zoo Děčín zve na večerní prohlídky

9.7.2015 03:00 | Tipy na výlet

Děčínská zoologická zahrada připravila na letní prázdniny sérii zajímavých večerních prohlídek. Tuto oblíbenou prázdninovou aktivitu nabízí dokonce ve dvou variantách. Na netradiční zážitky se mohou těšit jak rodiny s dětmi, tak dospělí.

Děčínská Zoo se raduje z klokaního mláděte

19.3.2015 09:34 | Tipy na výlet

Sluníčko a teploty nad nulou přinesly návštěvníkům děčínské zoologické zahrady netradiční podívanou. Tou je mládě klokana rudokrkého, které již začíná vykukovat z matčina vaku a pomalu tak objevuje svět.

Chcete strávit noc v zoo? Není problém!

22.7.2014 12:22 | Tipy na výlet

Děčínská zoologická zahrada dovolí návštěvníkům přespat v zoo. Opět po roce připravila speciální akci s názvem Noc v zoo a to hned ve třech termínech.

64. návštěvnická sezóna v Zoo Děčín zahájena

14.4.2013 11:09 | Region

Děčínská zoo zahájila o tomto víkendu svou čtyřiašedesátou návštěvnickou sezónu. Pro příchozí přichystala akci, na které představila všechny novinky letošního roku. Nechyběla mezi nimi nově dovezená zvířata, mláďata i nové aktivity. Velkou pozornost věnovala zoo především mláďatům.

Zoo Děčín v sobotu zahájí 64. návštěvnickou sezónu

8.4.2013 17:59 | Tipy na výlet

Zajímá vás, jaké novinky přichystala na letošní rok děčínská zoologická zahrada? Pokud ano, pak si rozhodně nenechte ujít sobotní (13. dubna) akci s názvem Startujeme! Právě na ní totiž zoo představí nová zvířata, nově narozená mláďata, ale také aktivity, které udělají radost nejen malým ale i velkým.

Do zoo si v roce 2012 našlo cestu přes devadesát tisíc lidí

10.1.2013 19:09 | Tipy na výlet

Více než devadesát tisíc lidí zavítalo za loňský rok do děčínské zoologické zahrady. Vyplývá to ze statistik, které si zoo dlouhodobě vede. Za posledních padesát let jde o třetí nejvyšší návštěvnost. Úspěšnější byla zoo pouze v letech 1972 a 2011, kdy si za zvířaty na Pastýřskou stěnu našlo cestu zhruba o tři tisíce lidí více.

Fotožurnál: Strašidelná zoo

4.11.2012 14:31 | Region

Bezmála tisícovka lidí se v sobotu přišla bát do děčínské zoo. Nenechala si tak ujít další ročník již tradiční akce Strašidelná zoo, která láká návštěvníky nejen na stezku odvahy mezi zvířata, ale také na dlabání dýní a lampionový průvod.

Přijďte se v sobotu bát do zoo

31.10.2012 11:21 | Tipy na výlet

Zoo Děčín bude první listopadovou sobotu (3. 11.) opět patřit strašidlům. Návštěvníky čeká již tradiční akce spojená s dlabáním dýní a strašidelnými soutěžemi. "I letos se mají návštěvníci na co těšit! Kromě dlabání dýní a soutěže o nejhezčí dýňové strašidlo je čeká cesta za strašidly, na které bude nutné splnit mnoho zapeklitých strašidelných úkolů.

Děti se loučily s prázdninami v zoo pěkně po pirátsku

2.9.2012 10:05 | Region

Šest stovek lidí se přišlo v sobotu 1. září rozloučit s prázdninami do děčínské zoo. Stylový závěr léta protentokrát patřil pirátům! Děti si během odpoledne vyzkoušely mnoho zajímavých aktivit.