Autor - Dario Becci

Lípa opět v Rožnově nevyhrála, domů veze pouze bod

27.9.2016 07:01 | Florbal

Českolipští florbalisté mohli napočtvrté trochu zmírnit negativní bilanci v městečku kousek od slovenských hranic. V Rožnově ze tří pokusů vyhráli pouze jednou a dvakrát museli vytrpět téměř šesti hodinovou cestu bez jediného bodu. Ani v letošním ročníku nepřišla velká změna, Česká Lípa opět padla, když nezvládla bonusové nájezdy a z východu republiky si tak veze třetí porážku s tímto týmem v řadě.

Junioři mají druhý pokus k postupu do extraligy

23.3.2016 14:02 | Florbal

Po dlouhých pěti letech se junioři přiblížili zpět svému snu, postupu do nejvyšší soutěže - juniorské extraligy. Díky letošnímu vítězství ve druhé lize získala právě Česká Lípa právo účasti v baráži o tuto prestižní soutěž.

Pekárková dala 1. gól za reprezentaci a doufá v nominaci na MS

17.2.2016 04:00 | Florbal

Českolipská florbalistka Nikol Pekárková, která momentálně působí na hostování v Liberci, se s juniorskou reprezentací zúčastnila polského turnaje Polish cup, kde zaznamenala první reprezentační branku.

Lípa vyzrála na Pelhřimov až v nájezdech a má jistotu play-off

15.2.2016 13:44 | Florbal

Dvacáté kolo 1. ligy mužů nabídlo v českolipské sportovní hale pořádné drama, poprvé v historii se totiž Pelhřimovu dařilo trápit Českou Lípu na jeho vlastní půdě a nakonec si z této haly odvezl vůbec první bod v historii. Kdoví, jaký vliv na výkon týmu měla absence Štěpána Slaného a Jakuba Jirsy, každopádně v důležitém utkání o udržení druhého místa brala Lípa dva body a propadla se na třetí příčku za Svitavy.

Lípa rozšiřuje svou základnu, s mládeží pracuje také v Rumburku

11.2.2016 15:57 | Florbal

Bezmála čtyřicet mladých florbalistů v Rumburku se zúčastnilo zahajovacího tréninku nové tamní akademie. Trénink pod vedením Štěpána Slaného, se kterým pomáhalo několik českolipských trenérů, trval hodinu a půl a po důkladném rozběhání a protažení se hráči rozdělili na tři týmy a sehráli menší turnaj. Od pondělí už však rumburští florbalisté začnou trénovat a postupně se připravovat na novou sezónu, od září by se totiž mohli přihlásit do krajských ligových soutěží.

Lípa nadělila Znojmu debakl

18.12.2015 08:00 | Florbal

Rozdílem třídy zvítězila v těžkém zápase dvou ambiciózních týmu Česká Lípa. Ta potvrdila, že se jí na Znojmo dlouhodobě daří a nadělila mu venku podruhé za tři roky dvouciferný výsledek. Ani jeden tým se v sobotním utkání nepředstavil v plné síle, na českolipské straně chybělo dokonce osm hráčů základní sestavy a ve Znojmě se tak představilo pouze jedenáct statečných. Mezi nimi se objevil i místní odchovanec Tomáš Podrabský, která tak měl o motivaci postaráno.

Ženy nasázely Smržovce i Frýdlantu devět gólů

17.12.2015 04:00 | Florbal

V sobotu dopoledne bylo na programu další kolo druhé ligy žen ústeckého a libereckého kraje. Prochladlá palubovka a mrazivé ráno jako by byly předzvěstí tuhých a nelítostných bojů, které doprovázely českolipské ženy při jejich cestě ke dvěma jednoznačným výhrám.

Tradiční akce Večer plný dárků už ve čtvrtek

15.12.2015 04:00 | Česká Lípa

V rámci posledního domácího zápasu A-týmu již tradičně proběhne dobročinná akce s názvem Večer plný dárků.

Jiří Vlček: Zapracování mladých hráčů Lípě jedině prospěje

14.12.2015 10:51 | Florbal

Kdo ho zná z dřívějška, pamatuje si vykrmeného maníka s monstrózním pupkem. Tehdejší DJ Vlčkys, jak si tento zákupský mladík tehdy přezdíval, prošel kolosální přeměnou. Z tlusťocha se stal hubeňour, který začal hrát florbal a začal tomu obětovat opravdu mnoho.

Stožický: Rozhodly osobní souboje

30.11.2015 16:19 | Florbal

Šlágr jedenáctého kola 1. ligy mužů se nesl v duchu severočeského derby mezi týmy FBC Liberec a FBC BRZDY CZ Česká Lípa. Velmi emotivní a divácky atraktivní utkání sledovalo na horké liberecké půdě téměř 300 fanoušků, velký podíl na tom má zejména českolipský kotel, který uspořádal fanouškovský výjezd.