Autor - FBC Česká Lípa

Startuje nová florbalová sezóna a s ní několik novinek

21.9.2016 15:30 | Florbal

Florbalisté České Lípy vstupují do své devatenácté sezóny, která bude v několika ohledech trochu odlišná od té minulé. Jeden z největších klubů na českolipském okrese přihlásil do ligových soutěží rekordních dvacet týmů.

FBC se proti trestu odvolá, Jiří Stožický končí u „A“ týmu mužů

4.4.2016 09:03 | Florbal

Vyjádření FBC ke kauze neoprávněného nastoupení staršího žáka v kategorii juniorů. Jiří Stožický byl odvolán na základě trestu od mužského a juniorského „A“ týmu. Vedení FBC předá celý podnět Odvolací a revizní komisi ČFBU s žádostí o přehodnocení neúměrného trestu, který je zároveň i jeden nejtvrdších v historii českého florbalu. Vedení FBC plánuje na příští týden veřejnou debatu s fanoušky, rodiči, hráči a zástupci médií na téma juniorské kauzy a vyhodnocení play off mužů. Ta proběhne v úterý 12. dubna od 17:15 v zasedací místnosti sportovní haly.

FBC jede do Ústí bojovat o přežití

12.3.2016 04:00 | Florbal

Do prekérní situace se dostali florbalisté České Lípy po úvodním čtvrtfinálovém víkendu, doslova totiž narazili na celek Ústí nad Labem, se kterým nezvládli ani jeden úvodní duel a jejich soupeř drží v ruce hned tři překvapivé matchbally na ukončení této série. Česká Lípa prohrála v sobotu vysoko 4:9 a v neděli 3:4 na nájezdy a dostala se do situace, kdy další ztráta bude znamenat konec ambicí v této sezóně.

Startuje florbalové play off! Lípa vyzve v derby Ústí!

4.3.2016 04:00 | Florbal

Dokonalé drama nabízí hned úvodní čtvrtfinálové kolo play off v první florbalové lize. Na čtvrtou Českou Lípu totiž ve výběru soupeřů “zbyl” velký regionální rival z Ústí nad Labem.

FBC zdolalo Ostravu a ve čtvrtfinále narazí v derby na Ústí!

29.2.2016 10:53 | Florbal

O víkendu se definitivně rozluštila celá tajenka ohledně finálního postavení všech týmů v play off. Aby si Česká Lípa udržela naději na první čtyřku, musela nutně v sobotu porazit Ostravu a spoléhat na to, že Start nevyhraje ve Znojmě po prodloužení. FBC svoji úlohu zvládlo, po kostrbaté výhře 10:7 si připsalo do tabulky tři body, Start ale své utkání na jižní Moravě prohrál 5:4, a bylo tím bylo jasné, že českolipští florbalisté se vrátili zpět na čtvrtou pozici.

FBC čeká v generálce na play off Ostrava!

26.2.2016 12:08 | Florbal

Českolipské florbalisty čeká v posledním utkání před očekávaným play off dvanáctý tým první ligy, MVIL Ostrava. S týmem ze slezské metropole se FBC utkalo na začátku letošní roku a odvezlo si tři body po děsivé přestřelce 8:15 a jakoby touto výhrou načalo nepříznivou bilanci.

Florbalisté pořádají jubilejní desátý maškarní ples

25.2.2016 08:00 | Česká Lípa

Florbalisté a fanoušci z českolipského FBC se chystají v sobotu na jubilejní desáté setkání, kde se všichni potkají v trochu jiných rolích, než je tomu zvykem běžně v sezóně na palubovce. Letošní ples má totiž podtitul filmové maškarní, a volně tak navazuje na rekordní loňskou akci, během které vyprodaný kulturní dům Arbes sledoval rozmanité nápady a kreace zamaskovaných českolipských florbalistů.

Události roku 2015

23.2.2016 10:47 | Florbal

Rok 2015 toho hodně přinesl, ale také hodně vzal. Florbalovým klubem vloni otřásla smutná zpráva ohledně Jiřího Nágra, legendy FBC, který bohužel nezvládl těžký boj s nemocí. Co se týká samotného klubu a jeho počínání poté, určitě můžeme s čistým svědomím říct, že v něčem byl ten rok přece jenom úspěšný!

Boj o druhé místo se zamotává, FBC jede na Start

19.2.2016 17:09 | Florbal

Aby komplikací po domácí ztrátě dalšího bodu s Pelhřimovem nebylo málo, Česká Lípa se ve svém předposledním zápase základní části představí na hřišti neoblíbeného Startu. Právě poslední výhra v prodloužení nad týmem z Vysočiny měla za příčinu pád na třetí místo, ze kterého se může dostat jen díky výhře v Praze a také dobré výsledkové shodě ostatních týmů.

FBC čeká boj o udržení druhého místa, doma vyzve Pelhřimov

12.2.2016 10:30 | Florbal

Neobvykle nabitá je tabulka první ligy tři kola před koncem základní části. Hned tři týmy mají na děleném druhém místě 34 bodů. Z uvedeného trojlístku má však navrch díky vzájemným zápasům právě českolipské FBC, to může těšit lepší bilance se Znojmem i Svitavami. Podobná situace je i u pátého Kladna a šestého Ústí nad Labem. Aby si Česká Lípa udržela šanci na konečné druhé místo, musí v sobotu bezpodmínečně porazit předposlední Pelhřimov.