Autor - Markéta Dědková

Kraj a nemocnice podepíší Memorandum o založení superaliance

26.6.2017 06:16 | Region

Všemi hlasy schválila rada kraje na svém jednání v úterý 20. června Memorandum o založení a činnosti Superaliance mezi Liberecký krajem, Krajskou nemocnicí Liberec a Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa.

V Libereckém kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina

23.6.2017 06:46 | Region

V Libereckém kraji se ve čtvrtek 22. června již poosmé soutěžilo o značku Regionální potravina. Řada oceněných výrobků má osm nových přírůstků. O prestižní značku, která je synonymem kvality a poctivosti místních výrobců, se ucházelo celkem 80 produktů od 29 výrobců. Nejvíce přihlášených výrobků bylo v kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje.

Budou vyhlášena výběrová řízení na ředitele krajských nemocnic

23.6.2017 06:13 | Region

Rada kraje na svém řádném jednání v úterý 20. června souhlasila s vyhlášením výběrových řízení na pozice generálních ředitelů liberecké a českolipské nemocnice. Konkurzy byly vyhlášeny naposledy před čtyřmi lety. Radní zejména určili podmínky a požadavky, co přesně by výběrová řízení měla obsahovat a uchazeči splňovat.

Rada Libereckého kraje jmenovala ředitelky dvou středních škol

23.6.2017 06:08 | Školy

Rada Libereckého kraje jmenovala na svém jednání dne 20. června ředitelky dvou středních škol. Novou ředitelku bude mít Gymnázium Mimoň a Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Česká Lípa.

Rekonstrukce krajských silnic jsou v plném proudu

22.6.2017 06:06 | Region

Liberecký kraj pokračuje v rekonstrukcích silnic II. a III. tříd. Začátkem června letošního roku podepsal se Státním fondem dopravní infrastruktury smlouvu, která zaručuje kraji dotaci ve výši 122,355 mil. Kč. Za tyto finanční prostředky chce kraj zrekonstruovat celkem 22 silnic. Dalších 27 staveb zahajovaných v letošním roce v celkovém objemu 230 mil. Kč je hrazeno z rozpočtu Libereckého kraje. Celkem 9 akcí za 420 mil. Kč je spolufinancováno z programů Interegg a IROP.

Kraj sbírá projektové záměry a pomáhá vyhledat finanční zdroje

19.6.2017 06:49 | Region

Subjekty a instituce, které plánují realizovat své projekty v Libereckém kraji, mají možnost zaevidovat připravované projekty a záměry do nově vytvořené databáze. Díky registraci budou dostávat aktuální informace o možnostech čerpání finančních prostředků z evropských, národních či krajských zdrojů zacílené dle jejich potřeb a pravidelný informační servis z oblasti dotační politiky. Žadatelé o dotace tak mohou být zase o krok blíž k úspěšné realizaci svých projektů. Vstup do databáze je umožněn prostřednictvím webových stránek www.rsk-lk.cz/databaze.

V kraji vznikne podnikatelský inkubátor pro podporu firem

14.6.2017 20:25 | Region

Ještě výrazněji chce Liberecký kraj podporovat začínající firmy a start jejich podnikání. Přispět k tomu má podnikatelský inkubátor. Klíčová je při tom spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta a rektor technické univerzity prof. Dr. Ing. Zdeněk Kůs ve středu 14. června podepsali Smlouvu o spolupráci při realizaci projektu Inovačního centra – podnikatelského inkubátoru Libereckého kraje (IC-PILK). Významná regionální instituce by měla vzniknout v jedné z hal bývalého Výzkumného ústavu textilních strojů, kde byla symbolicky smlouva podepsána.

Kolem libereckého mrakodrapu to v pátek 16.6. ožije slavnostmi

13.6.2017 20:17 | Ostatní kultura

Krajské slavnosti a den otevřených dveří se po roce vrací před budovu krajského úřadu v Liberci. Koncerty, taneční vystoupení, workshopy, dílničky pro děti, otevřené kanceláře hejtmana a radních, kavárna na vyhlídce v 17. patře, tržnice s regionálními výrobky, ale i částečně zpřístupněný Evropský dům. Takový program pro návštěvníky připravuje Liberecký kraj na pátek 16. června od 10:00 do 22:00 hodin. Vstup na akci je zdarma.

Liberecký kraj s pomocí dotace rozšíří sociální služby

9.6.2017 06:48 | Region

Rada kraje schválila výsledky hodnocení zakázek „Zajištění sociální služby „Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež“ v Libereckém kraji“ a „Zajištění sociální služby „Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi“ v Libereckém kraji“, a to v rámci realizace projektu „Podpora a rozvoj sociálních služeb pro rodiny a děti v Libereckém kraji“. Uchazečům budou nyní odeslána oznámení o výsledku zadávacích řízení a následně budou podepsány smlouvy. Tyto sociální služby mají působit preventivně, reagovat na negativní jevy ve společnosti, zmírňovat je a odstraňovat. Služby by měly rovněž pomoci začleňování skupin, jimž hrozí sociální vyloučení, do společnosti.

Stodevadesát milionů dá kraj českolipské nemocnici

8.6.2017 06:43 | Česká Lípa

Českolipská nemocnice letos dostane od Libereckého kraje celkem 70 milionů korun. Na rekonstrukci dialýzy a operačních sálů je jednorázově učeno 40 milionů korun. Dalších 30 milionů bude od kraje nemocnice dostávat pravidelně každý rok po dobu pěti let.