3.9.2020 05:48 | Sport

V letošní roce vzniká pro příznivce sportu na Českolipsku druhá řada výměny sportovců.

MČR veteránů v maratonu

16.10.2019 05:58 | Atletika

Pražský maraton ve Stromovce letos hostil téměř 150 vytrvalců, kteří zde minulou sobotu (12.10.) bojovali o tituly mistrů republiky ve veteránských kategoriích.

Zlatá tečka za letošním krajským přeborem družstev

16.9.2019 16:29 | Atletika

V neděli 8. září se konalo v Turnově poslední kolo krajského přeboru atletických družstev mužů a žen. Obě českolipská družstva mohla nevyhrát spíše již jen teoreticky, ale přes to nenechala nic náhodě a i v posledním kole demonstrovala svoji převahu. Muži nasbírali 376 pomocných bodů a druhé Jablonné předstihli asi o 150 bodů, ženy vybojovaly vítězství s 332 body, druhý LIAZ Jablonec jich získal 161.

Dvacet medailí atletů z přeboru mužů a žen

29.5.2019 22:13 | Atletika

Atletické soutěže nabírají vysoké obrátky. V neděli 26. května se atleti sešli v Jičíně, aby se podělili o medaile v krajském přeboru mužů a žen za rok 2019. O své se vydatně přihlásili i Atleti AC Česká Lípa. Nejvíce medailí přivezl Patrik Stupka. Ke dvěma titulům, a to ve víceboji a běhu na 3000 m překážek, které získal v uplynulých týdnech přidal ještě titul krajského přeborníka ve skoku o tyči a v hodu oštěpem, stříbro získal společně s Bekrem, Karkem a Nováčkem ve štafetě 4x100 m, a pro bronz si doběhl v běhu na 110 m překážek a v běhu na 400 m překážek.

Atletické posvícení pro Českou Lípu

23.5.2019 06:17 | Atletika

V neděli 19. května byl v Jablonci zahájen krajský přebor družstev mužů a žen. Obě českolipská družstva šla do letošního ročníku s odhodláním zvítězit a jak muži, tak i ženy nenechali nikoho na pochybách, že to myslí naprosto vážně. Ve většině disciplín se umisťovali na předních místech a tak na konci byl výrazný bodový rozdíl před soupeři.

Zdeněk Bufka se stal mistrem ČR

15.5.2019 05:55 | Ostatní sporty

O víkendu 11. a 12. května se konal již 7. ročník tradičního květnového běžeckého klání pro vyznavače dlouhých krosových tratí, Mácháč Run Fest.

Liga škol se nesla ve znamení čarodějnic

8.5.2019 09:01 | Ostatní sporty

Zhruba stovka mladých sportovců se sešla 30. dubna, na „čarodějnice“, na stadionu u Ploučnice, aby se utkala o vítězství v tradiční lize škol. Letos se tato soutěž konala pouze jednokolově, a na pořadu byl běh na 60 m, 400 m nebo 800 m a také míček nebo koule. To podle věku závodníků.

Kačka Hadravová mistryní ČR!

2.4.2019 20:23 | Atletika

Vynikajícího úspěchu dosáhla na MČR v přespolním běhu v Mladé Boleslavi poslední březnovou sobotu Kateřina Hadravová z AC Česká Lípa, když v dramatickém závěru porazila příbramskou Terezu Placatkovou. Obě závodnice zaznamenaly čas 11:03 min.

Kvakoš zahájil atletickou sezonu

14.1.2019 18:42 | Atletika

Stalo se již tradicí, že jednou z prvních atletických akcí v novém roce bývá Českolipský Kvakoš. Bylo tomu tak i letos, kdy se 6. ledna sešli v tělocvičně českolipského gymnázia atleti k tomuto výškařskému závodu.

Silvestrovská hala dopadla výborně

3.1.2019 13:31 | Atletika

V Jablonci nad Nisou proběhl 27. prosince tradiční závod Silvestrovská hala, kterou pořádají atleti AC Liberec. Výkony se sice ještě počítají do tabulek 2018, ale pro atlety je to první test před mistrovskými starty roku 2019. Z toho pohledu jsou potěšitelné výkony atletů AC Česká Lípa. Hlavní disciplínou je zde chůze, ve které startovala v kategorii žákyň Lucie Peškařová, která si došla časem 19:00,2 min. pro pěkné druhé místo.