Autor - Petr Boleslav

Nový Bor stříbrným klubem šachové Evropy

20.11.2019 00:06 | Ostatní sporty

Středomořská Černá Hora hostila o uplynulém týdnu nejprestižnější šachovou klubovou soutěž starého kontinentu, 35. ročník Evropského klubového poháru. V konkurenci více jak šedesáti klubů Evropy vybojoval Nový Bor stříbrné medaile a navázal tím na úspěchy z předchozích let. Zlato si odvezlo družstvo italské Padovy. Šachový klub z Nového Boru poprvé v historii nominoval i ženské družstvo, které ve své kategorii mezi 14 týmy vybojovalo celkové 6. místo.

Stříbro Nového Boru na Evropském klubovém poháru

24.10.2018 09:51 | Ostatní sporty

Tým Nového Boru vybojoval stříbrné medaile na Evropském klubovém poháru. V posledním sedmém kole turnaje novoborští vyhráli nad ázerbajdžánským týmem Odlar Yurdu. Při čtyřech remízách zápas rozhodly body dvou nejlepších českých hráčů Davida Navary a Viktora Lázničky. Novému Boru to nakonec přineslo stříbrné medaile, čímž navázali na druhé místo z roku 2014. Zlato v prestižní soutěži mistrů získalo ruské družstvo Petrohradu.

Izraelští velmistři uspěli na šachové Corridě

7.9.2018 06:19 | Ostatní sporty

Osmý ročník Novoborské šachové Corridy ovládli izraelští šachoví velmistři. V hlavním zápase dominoval Boris Gelfand, když českou dvojku Viktora Lázničku porazil 6:2. Do posledních chvil vyrovnaný zápas mezi domácím Tadeášem Kriebelem a izraelským mladíkem Nitzanem Steinbergem skončil těsnou výhrou hostujícího hráče 4,5:3,5. Trofeje pro vítěze předala legenda světového tenisu Helena Suková.

Sezona již začala, Nový Bor posiluje

7.7.2018 06:08 | Ostatní sporty

Stejně jako fotbal a další ostře sledované sporty mají i šachy vyhrazené období pro hráčské transfery. Po skončení všech domácích klubových soutěží družstev se od 1. května každým rokem rozjíždí přestupová mánie, která vrcholí k poslednímu srpnu.

Šachové mládí vybojovalo postup do extraligy

1.5.2018 21:30 | Ostatní sporty

Mládežnické družstvo 1. Novoborského šachového klubu vyhrálo 1. ligu mládeže. Jedenáct kol sezony 2017/2018 prošli Novoborští bez porážky a druhý Spartak Ústí nad Labem předčili od tři zápasové body. Kromě oslav čeká úspěšný tým i podzimní postup do extraligy mládeže České republiky.

Mladší žáci postupují na MČR a Jarní šachový turnaj v Libertinu

12.4.2017 06:53 | Ostatní sporty

Vítězství v Krajském přeboru družstev mladších žáků Libereckého kraje vybojoval tým Novoborské šachové akademie. Šestičlenný tým mladších žáků, ve složení Martin Habenicht, Adam Hrubec, Vojtěch Talman, Jiří Adámek, Fanda Zákutný, Nikola Kulašová. Se sedmi výhrami ze sedmi zápasů zaslouženě vybojoval postup na červnové Mistrovství České republiky v Krnově.

Novoborští šachisté slaví devátý titul, osmý v řadě

4.4.2017 19:45 | Ostatní sporty

Závěrečné trojkolo tht Extraligy družstev se odehrálo o uplynulém víkendu v Brně, kam přijelo všech dvanáct extraligových týmů. Prvenství vybojoval 1. Novoborský šachový klub v přímém souboji s celkem Výstaviště Lysá nad Labem a slaví tak svůj osmý titul v řadě.

Mládežníci vybojovali v 1. lize první čtyři body

13.10.2016 06:03 | Sport

Úvodní čtyřkolové klání mládežnické 1. ligy se odehrálo o uplynulém víkendu v Nepomuku u Klatov, kam dorazilo celkem dvanáct mládežnických týmů. Tým Novoborské šachové akademie se musel bohužel obejít bez tří hráčů základní sestavy, přesto se podařilo z prvního ligového víkendu vydolovat čtyři zápasové body.

Navara s Kriebelem uhájili domácí prostředí

10.10.2016 10:58 | Sport

Již šestým rokem si dávají u sklářských pecí restaurantu Ajeto dýchánek jedni z nejlepších českých a i světových šachistů. Letos do Nového Boru zamířil druhý nejlepší hráč země úřadujícího mistra světa Jon Ludvig Hammer, aby změřil síly s českou jedničkou a lídrem novoborského extraligového týmu velmistrem Davidem Navarou, ve druhém zápase se utkal domácí Tadeáš Kriebel s nadějí českého juniorského šachu Thai Dai Van Nguyenem.

Silně obsazený tradiční Fejfarův memoriál

3.10.2016 13:39 | Ostatní sporty

V rámci letošního ročníku Novoborské šachové Corridy proběhl i bleskový turnaj Fejfarův memoriál. Účastnilo na tři desítky hráčů a 40. ročník se rozhodně zařadí mezi nejsilněji obsazené v turnajové historii.