Autor - Petra Plíhalová

Letní příměstský tábor na ZŠ Klíč

2.8.2013 15:02 | Školy

Učení o prázdninách? Určitě! Výuka angličtiny zábavným způsobem s pestrým celodenním programem plným zážitků, soutěží, her a výletů, v přírodě i pod střechou. To vše bylo náplní Letního anglického příměstského tábora na ZŠ Klíč.

Žáci z Klíče opět úspěšní u mezinárodních zkoušek z AJ

8.7.2013 13:23 | Školy

Mezinárodními certifikáty z anglického jazyka s výbornými výsledky se mohou opět pyšnit žáci ZŠ a MŠ Klíč. V květnu skládali žáci 3. – 7. třídy zkoušky, které vyvinula universita v Cambridge ve Velké Británii a které probíhají v mnoha zemích po celém světě, Young Learners English Tests (YLE).

Do Finska na zkušenou

26.3.2013 18:35 | Školy

Program Comenius nabízí zájemcům o další vzdělávání pedagogických pracovníků vedle několika dalších grantů také možnost podrobně se seznámit s prací zahraničních učitelů. Stínování kolegy - job-shadowing – umožňuje přímou výměnu zkušeností. Mně se dokonce poštěstilo vyzkoušet si vyučovat svůj předmět, tj. anglický jazyk, na finské škole.

Máme nové kamarády z Finska

17.12.2012 20:13 | Školy

Letošní školní rok naše škola ZŠ a MŠ Klíč realizuje nový projekt eTwinning, tentokrát se školou ve Finsku z městečka Nivala.  Finsko je pro nás poměrně vzdálená země, a i když leží v Evropě, většinou málo o ní víme. Věříme, že se tímto projektem s touto nádhernou zemí seznámíme.

ZŠ a MŠ Klíč získala ocenění za projekt eTwinning

11.10.2012 15:54 | Školy

Celý minulý školní rok pracovaly děti 3. a 4. třídy na projektu Faster, Higher, Stronger, který byl nedávno oceněn prestižní cenou Quality Label. Toto ohodnocení získá pouze ten projekt, který je vynikající v těchto kritériích: pedagogická inovace a tvořivost, spolupráce partnerských škol, využití moderních technologií, začlenění do vzdělávacího plánu a přínos.

Angličtina, zlatokopové a kouzelníci

6.8.2012 14:50 | Školy

Učení o prázdninách? Určitě! Výuka angličtiny zábavným způsobem s pestrým celodenním programem plným zážitků, soutěží, her a výletů, v přírodě i pod střechou. To vše bylo náplní Letního anglického příměstského tábora na ZŠ Klíč.

Velikonoční dílny na ZŠ a MŠ Klíč

10.4.2012 18:25 | Školy

Dne 4.4.2012 proběhly na naší škole tradiční Velikonoční dílny, které si připravili rodiče našich dětí. Jde o několikaletou tradici, kdy si rodiče a prarodiče vymění role s učiteli, aby nás něco zajímavého naučili. Nejen zajímavé ale i různorodé byly aktivity v dílnách a byl o ně veliký zájem.

ZŠ a MŠ Klíč připravuje nový mezinárodní projekt

19.1.2012 20:08 | Školy

Saint-Nicolas je malé městečko v Belgii asi hodinu cesty od Bruselu. Právě tam, v jedné ze základních škol, se nás sešlo 10 učitelů z osmi různých škol, abychom připravili nový dvouletý projekt v rámci programu Comenius.

Žáci ZŠ a MŠ Klíč v projektu eTwinning

17.11.2011 22:22 | Školy

Již třetí školní rok realizujeme na naší škole mezinárodní projekt eTwinning. Letošní projekt se jmenuje FASTER, HIGHER, STRONGER (rychleji, výš, silněji) a zapojili jsme se do něj spolu s dětmi z Polska, Slovenska, Velké Británie, Francie, Maďarska a Malty. Aktivitu eTwinning lze charakterizovat jako projekt, ve kterém více škol z různých zemí realizuje vzdělávací aktivitu na dálku - prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.

ZŠ a MŠ Klíč v České televizi a Českém rozhlase

12.11.2011 23:31 | Školy

V pátek 11. listopadu zamířili zástupci naší školy do Liberecké pobočky Českého rozhlasu, aby v pořadu Domino prezentovali naší školu. Toto vystoupení je součástí projektu Nejlepší česká škola, který se snaží popularizovat výuku na školách a prezentovat výsledky, kterých lze dosáhnout na základní škole.