Autor - Veronika Svitáková

Po stopách Karla Hynka Máchy - 3. část

1.10.2010 10:08 | Tipy na výlet

Místa nejzajímavější a nejdůležitější. Tak zněla má (neuvážená) pozvánka k dalšímu dílu Máchovského putování. Která místa to však jsou? Pro Máchu bylo obecně důležité poznávat nová místa a být často na cestách.

Po stopách Karla Hynka Máchy - 2. část

3.9.2010 09:41 | Tipy na výlet

Na dnešek jsem vám slíbila procházku naší stověžatou matičkou Prahou.  Pusťme se tedy rovnou jejími křivolakými uličkami.

V svět jsem vstoupil doufaje, že dnové moji vzejdou zlatý jako máj; jaký mladosti mě slibovali snové, takový že najdu v světě ráj. Než ach brzo, příliš brzo přešli, ……………………………….. tmavošedá v lůno jala noc.

Po stopách Karla Hynka Máchy - 1. část

27.8.2010 00:47 | Tipy na výlet

Snad každý tu zprávu již letos někde četl nebo slyšel. A pokud ne, tak slyšte teď: „Všem občanům na vědomost se dává, že letos uplyne 200 let od narození našeho slavného básníka Karla Hynka Máchy.“

Po nové cyklostezce brzy až na Varhany

16.7.2010 00:48 | Tipy na výlet

Cyklistika, cykloturistika i in-line bruslení se v České Lípě stává čím dál více oblíbenější. A není divu. Po cyklostezce ve Vlčím Dole, která vznikla už před léty z bývalé trati, přišla na řadu další. A také vznikla na místě bývalé železniční trasy. A to konkrétně z trati původně vedoucí do České Kamenice.

Bílé kameny aneb Putování za slony

2.7.2010 00:07 | Tipy na výlet

Teplý slunný den svádí více k pohodové procházce příjemným prostředím, než k honění se za nějakým cílem, který nakonec třeba ani nestojí za to.
A proto jsme se pro inspiraci vydali na 25kilometrovou procházku do „České Afriky“. Ne na Safari do Dvora Králové, ale na Sloní kameny poblíž Rynoltic.