Autor - Zbyněk Boublík

Do NPP Peklo bude letos omezený vstup

17.3.2014 12:36 | Českolipsko

Lesy České republiky, s. p., letos pokračují v rozsáhlé rekonstrukci turistické stezky v údolí Robečského potoka u České Lípy v Libereckém kraji vedoucí lesním porostem v národní přírodní památce Peklo. Součástí tohoto záměru je také kontrola zdravotního stavu místního lesního porostu a s tím související nutné zásahy.

Lesy ČR varují před zvýšeným rizikem lesních požárů

27.7.2013 15:07 | Region

Současné dny patří podle měření meteorologů mezi nejsušší za posledních 60 let a ani v příštích týdnech se výraznější srážky neočekávají. Kvůli pokračujícímu vedru současně meteorologové vydali výstrahu před požáry pro celou ČR s výjimkou hor.

U Semil čeká nový adrenalinový zážitek: via ferrata Vodní brána

26.6.2013 20:22 | Tipy na výlet

Těsně před začínajícími prázdninami a hlavní sezónou dovolených připravil státní podnik Lesy ČR ve spolupráci s dalšími subjekty skvělý dárek pro milovníky lehce adrenalinových zážitků. U města Semily v Libereckém kraji je na skalním masívu, na levém břehu řeky Jizery vůbec poprvé v ČR nově otevřená tak zvaná via ferrata pojmenovaná názvem Vodní brána.

Lesy ČR varují před zvýšeným rizikem lesních požárů

30.4.2012 17:03 | Region

Letošní konec dubna je podle měření meteorologů nejteplejší za posledních více než 230 let. Na tropickou třicítku má vystoupat rtuť teploměru i dnes odpoledne. Lesy ČR proto stejně jako meteorologové veřejnost varují před zvýšeným rizikem vzniku nebezpečných lesních požárů.

Lužické hory: zákaz vstupu veřejnosti do lesů

26.5.2010 20:19 | Region

V Lužických horách řádila v pondělí 24. května 2010 po 16. hodině větrná smršť, která způsobila velké škody také v lesích. Lesy ČR se v zájmu zajištění maximální bezpečností občanů domluvili s Městským úřadem v Novém Boru na tom, že Úřad s platností od zítřka vyhlásí zákaz vstupu veřejnosti do lesů postižených kalamitou. Lesy ČR proto apelují na všechny občany, aby do zničených a poškozených porostů nevstupovali. Může to být životu nebezpečné.