Masopustní rejdění v České Lípě ve fotografiích

Verze pro tisk |

Farní charita Česká Lípa připravila na masopustní úterý průvod masek a přivedla do centra České Lípy na 300 dalších účastníků a diváků.

Ve spolupráci s DDM Libertin, p. o., za asistence profesionálního megalomanského koně na muřích nohách a harmonikářky a nejen s patnácti kašírovanými maskami všeho druhu putoval průvod po ulicích centra a ve stylu vesnických masopustů navštěvoval místní podnikatele, kteří členy průvodu napájeli a krmili vlastním sortimentem. Řemeslná pekárna Janov, pivnice U Sršně, bar Dno Pytle II pohostili v nejlepší možné míře. Celý průvod zahájila starostka města Česká Lípa Hana Moudrá symbolickým předáním klíče od města a ani ona s občerstvením neváhala.

"Nultý ročník je za námi, už nyní nás oslovují další lidé z města a nabízejí spoluúčast a spoluorganizování. To nás těší a rozhodně nechceme jejich zájem pustit," říká nadšeně těsně po konci masopustního rejdění mediální koordinátor Farní charity Česká Lípa Jiří Gottlieber a dodává: "Děkujeme srdečně všem, kteří se na naše radovánky přišli podívat a přidali se k nám ať již v maskách, tancem, zpěvem, zkrátka svou přítomností."

foto: Vít Černý

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru