Do úklidu České Lípy se zapojilo na 100 dobrovolníků

Verze pro tisk |

Duben v České Lípě každoročně patří úklidu veřejných prostranství, a to díky tradiční dobrovolnické úklidové akci „Za Českou Lípu krásnější“, kterou město vyhlašuje. Symbolicky se tak Česká Lípa připojuje k oslavám Dne Země, který se každoročně slaví 22. dubna. Město se pak v posledních letech touto dobrovolnickou akcí zapojuje také do akce „Ukliďme Česko“.

V letošním roce byla akce ovlivněna protiepidemiologickými opatřeními, které ovšem nezabránily organizovat jarní úklidy veřejně přístupových míst ve městě a jeho okolí. Celkem se do úklidové akce zapojilo cca 100 dobrovolníků, a to především rodičů s dětmi. Uklidit se podařilo např. podél silnice směr Jezvé, Častolovice a Manušice, dále v okolí cyklostezky Vlčí důl, u Městského stadionu Česká Lípa, u pískovny v Žizníkově, v okolí ulice Pod Holým vrchem, cestu do Pekla i louku pod Špičákem. Úklid kolem svého bydliště uspořádali obyvatelé např. na Starých Ladech a na Kopečku. Do akce se zapojila i Mateřská škola Bratří Čapků, které se podařilo zorganizovat individuální úklidy v areálu a okolí své školy s dopomocí rodičů a jejich dětí.

Celou akci tradičně koordinoval odbor životního prostředí Městského úřadu Česká Lípa, který distribuoval nezbytné pomůcky k úklidu a následně zajišťoval obratem svoz nashromážděného odpadu ve spolupráci s firmou Marius Pedersen a.s.

„Chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem, kteří se do dubnového úklidu města zapojili, této nezištné a dobrovolné pomoci si velmi vážíme. Lidé tak dali najevo, že jim není lhostejné prostředí, ve kterém žijí, a chtějí se o něj starat. Když spojíme síly, jde vždy všechno snadněji,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová a doplnila, že poděkování náleží také všem pracovníkům města, kteří akci zajišťovali.
 

Nahoru