Česká Lípa plánuje upravit vchod do KD Crystal

Verze pro tisk |

Důstojný vstup, který si v současnosti jediný fungující kulturní stánek v České Lípě zaslouží, dostane Kulturní dům Crystal. Českolipská radnice plánuje v letošním roce opravit vstupní prostor i sociální zařízení v přízemí domu, proto nyní soutěží zhotovitele stavby. Do budoucna se pak počítá s úpravou kompletně celého foyer včetně schodů do restaurace.

Tuto opravu mělo město Česká Lípa v plánu již v loňském roce, jenže do rozjeté přípravy vstoupil koronavirus, restrikce s ním spojené, další vlna koronaviru a fungování očkovacího centra. Proto se dlouho plánovaná oprava dostává na scénu až nyní.

„Určitě nechceme fungování kulturního domu opravou zastavit, naopak chceme, aby se v něm návštěvníci cítili příjemněji než nyní. S opravou bychom chtěli začít v létě, kdy se kulturní akce pořádají především venku. Stavební práce bychom měli dokončit na podzim. Pro toto podzimní období máme vymyšlený systém, aby byl kulturní dům v provozu i přes probíhající opravy,“ ujistila starostka České Lípy Jitka Volfová.

V rámci letošní rekonstrukce město opraví oboje hlavní vstupní dveře, zádveří, prostor pokladny a sociální zařízení v přízemí kulturního domu. Úpravou projde také venkovní prostor před schody u vstupu do kulturního domu. Odhadované náklady na stavbu jsou necelých 13 milionů korun. V příštím roce chce pak město pokračovat s opravou celého foyer a schodů do restaurace.

„Nejsou to jediné změny, které v letošním roce v kulturním domě proběhnou. Kromě úpravy vstupu počítáme také s modernizací promítací techniky v kině, a to konkrétně s výměnou projektoru, plátna a 3D technologie. I tato výměna by měla být hotová do začátku podzimu. Věřím, že změny diváci ocení a začnou naše kino opět hojně navštěvovat,“ připomněl radní pro kulturu Michal Prokop.
 

Nahoru