Nový pavilon F ZŠ Speciální Jižní v České Lípě již slouží dětem

Verze pro tisk |

Rok trvala stavba úplně nového pavilonu F v základní škole speciální v Jižní ulici v České Lípě. Slavnostně otevřen byl za přítomnosti vedení města, investičních techniků a zástupců zhotovitele ve středu 2. září 2020.

V novostavbě za 19,3 milionu korun mají děti k dispozici novou jídelnu, dvě nové třídy se sociálním zázemím a dílnu. V budově je pak také zázemí pro personál a výdejna jídla. Pavilon je vybaven novým nábytkem a interaktivními tabulemi za dalších 451 tis. Kč, zhotovitelem stavby je firma Versana s.r.o. Kytlice. Na tuto stavbu získalo město dotaci ve výši 8,5 mil. Kč z IROP. Rekonstrukce prvního pavilonu v ZŠ speciální Jižní odstartovala v roce 2007, pavilon F je pátým nově postaveným pavilonem. Nyní tak zbývá opravit už jen jeden pavilon, pavilon E. Stavební práce by mohly začít již v roce 2021.

V provozu je od 1. září také nově opravená budova mateřské školy Špičák v ulici Na Výsluní. Budova je kompletně zateplená, jsou vyměněná okna, dveře, zrekonstruovaná sociální zařízení. Zároveň město vyměnilo rozvody vody, nechalo instalovat novou vzduchotechniku v kuchyni, ve třídách přibyly interiérové vnitřní vzduchotechnické jednotky s rekuperací. Zakázku za 17,2 mil. Kč realizovala od ledna do července letošního roku firma Versana s.r.o. I na tuto stavbu získalo město dotaci, tentokrát ve výši 4 mil. Kč z OPŽP.
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru