Rekonstrukce Jiráskova divadla je zase o krok blíž

Verze pro tisk |

Dlouhé roky se v České Lípě mluví o rekonstrukci Jiráskova divadla a vybudování důstojného stánku pro kulturní veřejnost. Město v současné době činí konkrétní kroky k tomu, aby se projekt realizoval. Českolipští radní tak na svém jednání v úterý 18. června schválili návrh zadání veřejné zakázky, jejímž předmětem je podrobný projekt, který poslouží k výběru dodavatele stavby a zároveň návrh interiéru budoucího Jiráskova divadla.

„V současné chvíli existuje projekt architekta Adama Rujbra, který sloužil pro získání stavebního povolení pro rekonstrukci současné budovy Jiráskova divadla. Toto stavební povolení již máme. Jelikož se ale jedná o velmi složitou stavbu, je třeba tento projekt rozpracovat podrobněji a získat tak projektovou dokumentaci, na jejímž základě již bude možné vybrat dodavatele stavby a stavbu realizovat,“ vysvětlila starostka České Lípy Jitka Volfová. 

„Součástí projektu musí být také návrhy materiálů, které budou použité v interiéru divadla, to znamená informace, z čeho budou vyrobeny podlahy, obklady, co bude použito na stěny a další konstrukce. Součástí projektu tak bude také kompletní návrh interiérů rekonstruovaného Jiráskova divadla, včetně návrhu orientačního systému,“ doplnil místostarosta Martin Brož, zodpovědný za městské investice. 

Podle návrhu Adama Rujbra bude hlavní vchod po rekonstrukci divadla umístěn v Panské ulici. Počítá se se zachováním současných rozměrů jeviště, kapacita sálu zůstane stejná, počítá se však se dvěma balkony. Kromě hlavního divadelního sálu bude v novém Jiráskově divadle několik dalších prostor pro pořádání menších či alternativních akcí. Návštěvníkům bude k dispozici divadelní kavárna se samostatným provozem, několik barů, samozřejmě šatny a sociální zařízení. Objekt bude také plně bezbariérový. Uchazeči o veřejnou zakázku budou hodnoceni nejen na základě ceny, svou váhu bude také mít kvalita zpracovatelského týmu a termín dodání hotového projektu. 

„V minulosti bylo několik variant, jak naložit s Jiráskovým divadlem. Uvažovalo se o výstavbě nového divadla v proluce Jeřábkova náměstí, na stavbu mělo již vybraného dodavatele, ze stavby ale sešlo. Mluvilo se také o jeho přesunutí či dobudování kulturního domu Crystal. My jdeme cestou rekonstrukce současné budovy, výsledkem by mělo být moderní, komfortní divadlo, které bude odpovídat současným požadavkům na kulturní představení. Divadlo je navíc na vhodném místě v centru města. Věříme, že se nám i díky novému divadlu podaří ještě více oživit centrum města, ve kterém rozhodně nechceme další opuštěnou a chátrající budovu,“ uzavřela Jitka Volfová.
 

alt
alt
alt
alt
Nahoru