V Chlumu sázeli budoucnost

Verze pro tisk |

Dnes, v sobotu 14. listopadu, proběhla výsadba osmdesáti ovocných stromů podél cest vybíhajících z obce Chlum. Sázely se ořešáky, hrušně, višně, třešně, slivoně, a dokonce i meruňky.

Těm se tu údajně podle obecní kroniky kdysi dařilo. Otázka je, jak moc se za ta léta změnilo podnebí, i vlivem odtěžení Maršovického vrchu tyčícího se v minulosti nad obcí.

Výsadby se zúčastnilo jedenáct dobrovolníků z řad obyvatel obce, chalupářů a i dvou lidí, kteří informaci o dnešní výsadbě našli na stránkách iniciativy Sázíme budoucnost. Výsadba byla totiž podpořena grantem Nadace Partnerství, která zafinancovala nákup stromků. 

Obec Chlum podporuje výsadbu stromů a soustavně pracuje na tom, aby byl zachován ráz krajiny. Podobných výsadeb už se v minulosti konalo několik.

Akce se uskutečnila i za  ztížených podmínek nouzového stavu - pracovalo se ve dvojicích a pod širým nebem. Pro výsadbu je totiž nyní ten nejvhodnější čas, kdy je dostatek vláhy a zatím nemrzne.

Stromky budou ochráněné dřevěnými oplůtky - ekologickým způsobem ochrany, který nezanechá do budoucna zatížení přírody.

Více o projektu: www.sazimebudoucnost.cz

 
 
 
„Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, podpořený individuálními dárci veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost.“ 
alt
alt
alt
alt
Nahoru