Česká Lípa si z Kladna odvezla prohru

S cílem navázat na úterní pohárovou výhru nad Orkou vyjeli florbalisté České Lípy k duelu na hřiště Kladna odčinit předchozí ligový nezdar v bitvě proti Hattricku Brno, jemuž po dramatickém průběhu podlehli 6:7. V zápase ovšem nezvládli zejména druhou třetinu a ze středních Čech si odváží další prohru.

První třetina se nesla ve znamení vyrovnané hry na obou stranách. Přece jenom lehce aktivnější Kladno pak šlo do vedení 1:0 v době, kdy po standardní situaci od Přívary přesně mířil Nushart. Kombinace obou hráčů se pak opakovala ještě jednou a brankář Chyna byl posléze překonán ještě jednou. Kladno mělo v tu chvíli navrch a jeho při chuti hrající florbalisté měli i další možnosti. Jenže pěkná střela Tichého zaskočila Cmírala, a hosté tak šli do druhé třetiny pouze s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina se nesla ve znamení matného českolipského tlaku. Po vyloučení Cmírala dokonce hráli hosté přesilovku, ale bez většího nápadu. Nevyužili ji a po následném vyrovnání hry Kladno dvakrát udeřilo. Nejprve českolipští zadáci nechali na brankovišti zcela volného Richtra a pak se prosadil také utěšenou střelou z poloviny hřiště Burian. Tento gól dost možná zápas definitivně rozhodl.

Ve třetí třetině předvedla Česká Lípa o dost lepší výkon. Mnohem jednodušeji se dostávala do Cmíralovy blízkosti, měla šance, jenže je nedokázala proměňovat. A tak Nushart na druhé straně dokončil hattrick ranou do opuštěné branky. Na druhé straně reagoval přesnou střelou Motejzík, jenže ledabylost zadních řad hostujícího mužstva potrestal čtyřgólový hrdina Nushart. Pak se ještě svěřenci trenéra Stožického vzepjali k odporu, Jeřábek a Vnuk snížili, ale v dlouhé power-play se už Severočeši přes několik velikých šancí Podrabského nebo Vnuka prosadit nedokázali. Šanci na reparát mají příští týden na Zimním stadionu proti Liberci. V týdnu ještě hrají pohár s Tatranem Střešovice.

FBC Kanonýři Kladno – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)

Branky: 10., 13., 45., 54. Nushart, 35. Richtr, 39. Burian – 18. Tichý, 50. Motejzík, 53. Jeřábek, 57. Vnuk. Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Diváci: 133. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0.

Sestava České Lípy: Chyna – Tichý, Vnuk, Slaný, Pastor, Motejzík, Mlejnek, Podrabský, Matějíček, Hřebřina, Jeřábek, Marhan, Novák, Karel, Kněžour, Jirsa. Trenér: Jiří Stožický.