Českolipští florbalisté podlehli Vítkovicím

První říjnový zápas v Tipsport Superlize sehrála v sobotu 7. října Česká Lípa s mužstvem vedoucích Vítkovic. Pětinásobný český mistr dosud v soutěži neprohrál a byl před zápasem jasným favoritem. Přesto se Severočeši zvučného jména nezalekli a až do posledních minut bojovali o body. Vítkovice si však nakonec přesto odvezly vítězství 6:3.

Hosté se do zápasu rozjížděli pomaleji a Česká Lípa toho využila velmi brzy. Slaný hezkou přihrávkou uvolnil Štěrbu a ten krásnou střelou pod víko nedal Součkovi žádnou šanci. Jinak ale domácí tým posílaly do kolen velmi zbytečné chyby. Při vyloučení Vondráčka se nepovedlo vyhodit Jirsovi a z rychlého brejku skóroval na bližší tyč Šebesta.

Hezký florbal pokračoval i nadále, Vítkovice ovšem využívaly rychlé protiútoky. Po šanci Kněžoura předvedli rychlý výpad Vilím s Bestou a favorit byl opět o krok vepředu. Nepříjemnou chvilkou první třetiny bylo zranění zkušeného rozhodčího Jiří Janouška, jenž posléze zápas dopískal jen s velkým sebezapřením.

Nástup do druhé třetiny však zase České Lípě vyšel. Před brankou se nejlépe zorientoval Novák a dorážkou pod břevno zase překulil výsledek do nerozhodné podoby. Patrně rozhodující okamžiky zápasu nastaly v jeho polovině. Kadlec při vyvážení míčku zaváhal a Firda si před Ponomarevem počínal mazácky. Stejný hráč navíc využil zanedlouho i standardní situace a po přihrávce Hájka zvýšil už na rozdíl dvou branek. Hosté pak ještě několikrát zabrnkali na brankovou konstrukci nebo si vylámali zuby na velmi dobrém Ponomarevovi, ale další trefu nepřidali.

Česká Lípa tak opět pookřála ve třetí části hry. V ofenzivní podívané navíc dokázala využít přesilovou hru. Štěrba ideálně našel Kněžoura a ten překonal Součka. V tu chvíli bylo zaděláno na drama. Nicméně Spilka svou šanci na vyrovnání neproměnil a přišel krutý trest. Rychlý brejk skončil faulem Dzieržy a trestným střílením Rýpara, které bylo proměněno. Při pokračujícím tlaku domácích navíc rozhodčí necitlivě vyloučili Spilku a z přesilovky se trefil ještě Hájek. Vítkovice tedy nakonec připsaly do tabulky tři body, jejich soupeř se však za svůj výkon rozhodně nemusel stydět.

7. kolo Tipsport Superligy:
FBC 4CLEAN Česká Lípa – 1. SC Tempish Vítkovice 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky: 7. Štěrba, 21. Novák, 53. Kněžour – 11. Šebesta, 12. Besta, 29. a 30. Firda, 57. Rýpar, 59. Hájek.
Rozhodčí: Janoušek, Černý. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 14:21. Diváci: 347.