Českolipští florbalisté uhájili neporazitelnost

V předehrávce 8. kola první florbalové ligy mužů hostili florbalisté České Lípy pražský celek Start98 a rozhodně se bylo na co dívat. Utkání přineslo hodně nervózních momentů, ale z vítězství se nakonec radovali domácí, kteří hlavně díky povedené druhé třetině a střelecké potenci Milana Tichého, jenž vsítil čtyři góly, porazili Start 6:4.

Pražané začali zostra a hned v úvodní minutě zaměstnali českolipského brankáře Ponomareva, který v krátkém časovém sledu vytasil hned tři důležité zákroky. Na opačné straně hřiště měl velkou příležitost Karel, ovšem i hostující brankář Lupoměch se vyznamenal. O třicet vteřin později už ale kapituloval. Slaný přenechal míček Milanovi Tichému, na jehož střelu do růžku Lupoměch nedosáhl.
Českolipští byli při chuti, Jirsa adresoval přihrávku Procházkovi, po jehož ráně zazvonila tyč. Hostitelé byli v těchto fázích hry aktivnější, jenže Vnuk ani Novák nepropasírovali hrací předmět na místo určení. A tak se ke slovu dostali hráči Startu, nejproduktivnější hráč celé soutěže Ondřej Vavro našel přesnou přihrávkou Jiřího Kropáčka, který vyrovnal na 1:1. Když vzápětí neuspěl Jirsa, udeřili hosté podruhé. Pěknou kombinaci zakončil Ondřej Vavro a Start tak po první třetině vedl 2:1.

V úvodu prostřední části si svěřenci trenérů Jiřího Stožického a Michala Pazdery vytvořili velký tlak, ale prosadit se dokázal až Milan Tichý, který zakončil pohlednou souhru Slaného s Baudischem. Aktéři předchozí situace si poté role vyměnili, ale Tichého nabídku Slaný nevyužil. Následně pálil znovu Tichý a Lupoměch měl plné ruce práce, aby jeho pokus zneškodnil.
V dalších minutách musel své umění předvést Ivan Ponomarev, který jistými a skvělými zákroky dokázal, že se právem vyhřívá na čele brankářských statistik. Závěr druhé periody patřil jednoznačně domácím. V čase 36:00 dosáhl hattricku Milan Tichý a identický hráč se trefil i o tři minuty později, když využil přesilovou hru.

Ve třetí dvacetiminutovce se na hřišti přiostřilo, ale padaly také góly. Nejprve sice neuspěl Karel, ale jeho zaváhání napravil čerstvý otec Štěpán Slaný, jenž oběhnul branku a zvýšil na 5:2. Ve 45. minutě přálo České Lípě štěstí, neboť jeden z hostujících florbalistů nastřelil břevno. Pražané se pak dostali znovu pod tlak, který ukončil přesným zakončením Jakub Novák.
V čase 51:44 byl za bránění ve hře vyloučen Milan Tichý a nabídnutou početní převahu zužitkoval Ondřej Vavro. V 56. minutě nabyl zápas na dramatičnosti, protože se potřetí trefil Ondřej Vavro. Start si záhy vzal oddechový čas a následně zkusil štěstí při power-play, ale další gól už nevstřelil, a tak mohli florbalisté České Lípy slavit tři body za výhru 6:4.

Ohlasy trenérů:
Jiří Stožický (FBC BRZDY CZ Česká Lípa): „Věděli jsme, že to bude těžký soupeř, což se potvrdilo. Dnešní hra se vrátila o tři roky zpět, kde nám přestala absolutně fungovat kombinace, a výsledek museli zařídit obránci. Jsme rádi za tři body.“
David Derka (FBC Start98): „Diváci mohli vidět atraktivní florbal, který jsme si prohráli sami svou nekoncentrovaností a špatnou efektivitou. Gratuluji soupeři a divákům děkuji za zápas.“

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FBC Start98 6:4 (1:2, 3:0, 2:2)

Branky a asistence: 3. Tichý (Slaný), 30. Tichý (Slaný), 36. Tichý, 40. Tichý (Motejzík), 44. Slaný, 52. Novák – 17. Kropáček (Vavro), 19. Vavro (Zeidler), 53. Vavro (Piňos), 56. Vavro (Piňos).
Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 232.

Sestava České Lípy: Ponomarev – Motejzík, Tichý, Slaný, Vlček – Bezouška, Vnuk, Marhan, Mlejnek, Novák, Procházka, Karel, Merlíček, Baudisch, Tregner, Jirsa. Trenéři: Jiří Stožický, Michal Pazdera.

Sestava Startu98: Lupoměch – Pražák, Schuller, Svoboda, Petržela, Štyler, Zeidler, Mareš, Haspeklo, Šišma, Hubáček, Piňos, Hynek, Stejskal, Vavro, Kropáček. Trenér: David Derka.