Domácí prvoligová premiéra - přijede slavné Torpédo Havířov!

Verze pro tisk |

Českolipské florbalisty čeká letošní domácí premiéra v první lize - do České Lípy přijede slavné Torpédo Havířov, které mnoho let hrálo na špici nejvyšší soutěže, ze té však před pár lety spadlo a nyní se derou zpět na výslunní.

Letošní ročník je v mnoha ohledech asi nejzajímavější z několika posledních let. Soutěž se rozšířila o dva nové týmy, nyní o desetičlenné play off bojuje hned čtrnáct mužstev. Vidina úspěchu v něm se výrazně zvýšila, rozšíření totiž bude následovat i v nejvyšší Superlize, kam postoupí přímo první dva celky a další dva neúspěšní semifinalisté dostanou příležitost v následné baráži s posledním a předposledním týmem Tipsport Superligy. Jedním z nováčku je právě i slovutné Torpédo Havířov a také Karlovy Vary. Českolipské hráče tak čeká další porce kilometrů za venkovními zápasy. Již nyní mají za sebou ne zcela úspěšnou misi na slovenské hranice, v Rožnově pod Radhoštěm si připsali pouze bod za porážku v samostatných nájezdech a se ziskem jednoho bodu ze dvou utkání se zatím krčí ve spodku tabulky. První liga také začíná lákat zajímavé hráče, které si vybudovali respekt celé nejvyšší soutěže. Znojmo přilákalo bývalého kapitána mistrovského Tatranu a reprezentace Milana Fridricha, vítězství Rožnova vychytal exvítkovický Roman Ciompa, v Ústí pomáhá mladíkům Daniel Hulič, dresu Startu střílí góly Vavro. S velkým jménem se nyní může pochlubit i Česká Lípě, ta vedle patriota Štěpána Slaného přivítala v kádru také ostrostřelce Jaromíra Ekla, boleslavský hráč dokázal nastřílet v nejvyšší soutěži přes sto branek a skvělou statistikou se může pochlubit i v první lize, po dvou kolech má na kontě sedm kanadských bodů a stíhá čelo celé produktivity. V těsném závěsu je i havířovský matador Pavel Kožušník, nestárnoucí ikona Torpéda si hned v prvním kole připsala čtyři asistence a opět ukázala, že ve 39 letech má stále co týmu nabídnout a jeho sedmé místo v anketě o nejlepšího hráče světa roku 2007 bude opět hrozbou pro soupeře.

Torpédo Havířov patřil k tradičním týmům nejvyšší soutěže, několikrát se dostal do finále a vychoval mnoho zajímavých hráčů - tím nejznámějším je vedle “grande Paula” Pavla Kožušníka v současnosti nejlepší český hráč Matěj Jendrišák, známé jména jsou také Jan Natov, Miloš Tyl, Vojtěch Skalík či Jan Binder. Slavné Torpédo však v roce 2013 zapadlo do florbalového pralesu, díky výsledkové a hráčským problémům se ocitlo až ve třetí nejvyšší soutěži. Nyní je však cíl Havířova jistý - postup zpět do nejvyšší soutěže!

Česká Lípa do pátého ročníku první ligy nevstoupila zcela podle svých představ, na hřišti silného Ústí prohrála 8:6 a v Rožnově brala pouze bod za porážku v nájezdech. Největším problémem je pro novou trenérku stav českolipského kádru, ten stále není kompletní a zranění a pracovní povinnosti brzdí mnoho hráčů. V dresu FBC by se však měly objevit obě nové posily, střelec Jaromír Ekl a obránce Pardubic Daniel Štěrba. České Lípě se tak s ohledem na stav kádru hodilo i odložení středečního duelu s Litvínovem, který se přeložil kvůli nedokončené rekonstrukci litvínovské arény.

Velkou novinkou bude jistě pro fanoušky i to, že Česká Lípa již nebudou “Brzdy” jako tomu bylo zvykem v posledních čtyřech letech. Mužský tým mění hlavního partnera, kterým se stává společnost Pullotrade.

sobota 1.10. 19:00 FBC Pullotrade Česká Lípa - Torpédo Pegres Havířov, SH Česká Lípa 

alt
alt
alt
Nahoru