Dorostenci vstoupili do sezóny vítězně!

Verze pro tisk |

V sobotu 24. září zajížděli dorostenci FBC Dědek Česká Lípa k prvnímu turnaji do Krupky u Teplic. Los jim do cesty postavil nejdříve 1.FBC Děčín a ve druhém utkání Florbal Sokolov.

FBC PD Dědek Česká Lípa – 1.FBC DDM Děčín 6:4 (1:1 2:2 3:1)

Úvod zápasu proti Děčínu byl poznamenán nervozitou a častými chybami na obou stranách. Přesto mírná iniciativa byla na florbalkách týmu z České Lípy. O vedení se střídavě přetahovali obě družstva a stav byl jako na houpačce. První i druhá třetina skončili smírně a tak o konečném výsledku rozhodla až poslední část hry. Hattrickem se blýsknul kapitán Jan Spilka, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem utkání na straně FBC PD Dědek Česká Lípa.
Branky: J. Spilka 3, J. Dudek 1, Blažek R. 1, J. Knespl 1,
Střely: 25:34
Vyloučení: 1:1


Florbal Sokolov - FBC PD Dědek Česká Lípa 5:6 (1:0 2:2 2:4)

Dalo by se bez nadsázky říci, že scénář utkání byl jako z dílny mistra hororů A. Hitchcocka. Soupeř ze Sokolova zvolil velmi defenzivní taktiku s rychlými brejky, ze kterých hrozil především kapitán domácího týmu Nagy. Obraz hry byl víceméně stále stejný - optická převaha hráčů z České lípy, která ale nebyla korunována gólovým efektem na jedné straně a urputná obrana s rychlým a nebezpečným přechodem do útoku na straně druhé. Hráči z České Lípy jen těžko hledali recept na překonání obrany. Naopak hosté dokázali vytěžit z minima maximum a dostali se až do dvoubrankového vedení. Hráči z České Lípy dokázali srovnat skóre na 2:2, ale z vyrovnání se neradovali příliš dlouho. I díky dvěma slepeným vyloučením, hráči ze Sokolova opět odskočili na rozdíl dvou branek. Závěr utkání byl ale v režii českolipského týmu, který čtyřmi góly dokázal strhnout výhru na svojí stranu. Vítězný gól vstřelil P. Pirunčík dvě sekundy před koncem zápasu.
Branky: J. Knespl 2, J. Spilka 1, J. Blažek 1, J. Šebera 1. P. Pirunčík 1
Střely: 12:15
Vyloučení: 1:3


Hodnocení (J. Ort)

FBC PD Dědek Česká Lípa – 1. FBC DDM Děčín:
Velmi vyrovnané a bojovné utkání, které se hrálo ve vysokém tempu a s velkým nasazením. Z mého pohledu jsme byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě zvítězili.

Florbal Sokolov - FBC PD Dědek Česká Lípa:
Z mého pohledu podceněný vstup do zápasu. Sokolov hrál velmi defenzivně a spoléhal se na rychlé brejky. Dlouho jsme se nedokázali prosadit a až díky skvělému závěru a nutno přiznat i troše štěstí jsme všechny body z Krupky odvezli my.

Nahoru