Česká Lípa čeká na úvod poháru derby s Libercem

Verze pro tisk |

První soutěžní zápas českolipských florbalistů před novou sezonou Tipsport Superligy se kvapem blíží. Už v úterý 13. srpna totiž přivítají na domácí palubovce sportovní haly výběr Liberce, s nímž mají v posledních letech velmi vyrovnanou bilanci. Utkání začíná v 19:00 a vstupné je tradičně zdarma.

Stejně jako Česká Lípa se i Liberec připravuje na novou sezonu stejně dlouho. Oběma severočeským celkům totiž skončila sezona nejdříve ze všech, neboť nepostoupily ani do play-off, ani je nečekaly záludné boje o udržení. Liberec přitom dlouho přemýšlel o postupu do vyřazovací části soutěže, po velmi špatné koncovce však nakonec obsadil až deváté místo.

S Libercem se loni střetla Česká Lípa v ligové soutěži celkem dvakrát. Nejprve na soupeřově půdě promrhala nadějný náskok 5:3, aby nakonec se svým regionálním rivalem prohrála 5:6. Domácí lednová odveta však našla Českou Lípu v mnohem lepším rozmaru a svěřenci trenérky Lenky Bartošové doma přehráli Liberec vysoko 6:1.

I první pohárový soupeř ze skupiny C takzvané Vrcholové části soutěže (jsou v ní také výběry Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi) má za sebou několik přípravných duelů. Ještě v červnu vyzval na domácí půdě prvoligový Chomutov a překvapivě s ním prohrál 4:6. Srpnovou odvetu však na půdě stejného protivníka zvládl a zvítězil 8:6. O pár dnů později si pak Liberečtí poradili i se švýcarským celkem Kloten-Bülach 6:4. 

Českolipští florbalisté už v přípravě stihli odehrát více duelů. Po dvou výhrách nad Chomutovem ještě po nájezdech zvítězili v pražském souboji s nováčkem soutěže BLACK ANGELS 7:6, doma naopak nestačili na Karlovy Vary 6:7 a v červenci ještě přetlačili švýcarský Lucern 4:3. Loni se českolipský tým pakoval z Poháru České pojišťovny už ve čtvrtém kole, když nestačil na Turnov, na jehož palubovce prohrál 5:6 po prodloužení. 

Zatímco v červenci se tým zaměřoval především na útočnou činnost a zvládání situací jeden na jednoho, v srpnu se zkouší zaměřit více na obranu. „Konečně hrajeme doma a ještě k tomu s rivalem ze severních Čech. Dosud jsme se hodně zaměřili na útočnou činnost, teď s Libercem to však bude více o obraně. Proti takovému soupeři bude muset být opravdu pevná. Věříme, že nám v generálce na sezonu přijdou pomoci i naši věrní fanoušci,“ doplnila trenérka Lenka Bartošová.

Tipsport Superliga startuje až 14. září domácím soubojem České Lípy s Tatranem Střešovice. Souboj s Libercem tak nejspíš bude vůbec posledním domácím zápasem před startem nové sezony. „Na utkání se těším. Zatím máme za sebou docela divoké zápasy bez kvalitní obrany, tak věřím, že se pocit ze soutěžního zápasu nějak projeví i v defenzivní fázi. Zápasy s Libercem jsou vždy speciální a vyhecované a nemyslím si, že to bude v úterý jinak,“ doplnil matador Štěpán Slaný.

První utkání pohárové skupiny C odstartuje v úterý v českolipské sportovní hale od 19:00 a vstupné na něj je tradičně zdarma. Domácí tým do něj vstoupí s novým kapitánem, jímž se stal od této sezony obránce Tomáš Kadlec.
 

Nahoru