FBC čeká v generálce na play off Ostrava!

Verze pro tisk |

Českolipské florbalisty čeká v posledním utkání před očekávaným play off dvanáctý tým první ligy, MVIL Ostrava. S týmem ze slezské metropole se FBC utkalo na začátku letošní roku a odvezlo si tři body po děsivé přestřelce 8:15 a jakoby touto výhrou načalo nepříznivou bilanci.

Česká Lípa během sedmi utkání získala pouhých devět bodů, což znamenal sestup ze druhé příčky až na pátou. Z té se mohou dostat zpět jen za cenu vítězství nad Ostravou a také musí doufat, že Start nevyhraje ve Znojmě v prodloužení. Při této shodě okolností by českolipský tým bral pouze páté místo a poprvé v historii by čekal ve výběru soupeřů na soupeře, který na něj ve své volbě ukáže. “Jsem přesvědčený, že ve Znojmě nebude ani jeden tým kalkulovat, ačkoliv již budou vědět náš výsledek, oba týmy vědí, že hrají o konečné druhé místo, kde jsou aktuálně Svitavy, u nich se však předpokládá, že proti suverénnímu Liberci moc šancí mít nebudou a spadnou na třetí místo,” věští poslední kolo základní části českolipský trenér Jiří Stožický.

Kolo před koncem základní části je o osmičce pro play off zcela jasno, poslední otazník se tak řeší pouze v závěrečném umístění všech týmů a zde jde především o první čtyřku, která má ve florbale tradičně možnost výběru soupeře do play off. Každý z týmů, kteří jsou umístěni na prvním až čtvrtém místě si mohou vybrat svého soupeře ze druhé postupové čtyřky a zahájit čtvrtfinálovou sérii na domácím hřišti. “Jde o velmi zrádný výběr, volba týmů může soupeře pořádně nabít sebevědomím a letos je i teoreticky možné, že se v této roli ocitneme my a budeme čekat, kdo si nás vybere. To může být hodně zajímavé,” těší se na blížící se play off Štěpán Slaný.

To sobotní soupeř z Ostravy má jasné to, že lepší než na poslední dvanácté místo to letos nebude a s klidem se může soustředit na barážové zápasy, kde narazí devátý tým ligové tabulky. O něj svede přímý souboj Rožnov s pražským Black Angels. Ostrava tak v České Lípě nemá v sobotu co ztratit a právě bezstarostný florbal může outsiderovi pomoc k lepšímu výsledku. Zápas začíná netradičně již v 16 h v českolipské sportovní hale a celý klub se poté přesune na trochu jinou palubovku do KD Arbes, kde čeká členy FBC tradiční florbalový ples!

27. 2. 16:00 FBC BRZDY CZ Česká Lípa - MVIL Ostrava, SH Česká Lípa 

Nahoru