FBC v přestřelce podlehlo Brnu

První prohru mají za sebou florbalisté České Lípy, v emotivní repríze loňského čtvrtfinále s Hattrickem jim utekl začátek utkání a i přes zlepšený výkon ve druhé třetině odešli poraženi o jednu branku.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - FBŠ Hattrick Brno 6:7 (1:3, 4:1, 1:3)

Plán České Lípy sázet na zajištěnou obranu a z ní vyrážet do brejků fungoval jen do sedmé minuty, kdy vzal na sebe zodpovědnost Hřebřina, prošel celé hřiště a mazácky zakončil, 1:0. Od vstřelené branky to bylo Brno, které začalo diktovat hru, zavřelo FBC na vlastní půlce, jenž zahrozilo z občasných protiútoků. V desáté minutě Hattrick potrestal českolipskou tradiční slabinu, špatně postavenou zeď, a Filovi nestálo nic v cestě při vstřelení branky, 1:1. Na konci třetin přišly ještě dvě slepené branky, nejprve Vojtíšek životní ranou z půlky nedal Chynovi šanci a po něm Houbal pět vteřin před koncem propasíroval další míček za mladého českolipského brankáře, 1:3.

Jestliže Brno mělo více ze hry první třetinu, v té druhé se karta zcela obrátila. Nic na tom nezměnila ani první branka, která patřila Brňanům, Vojtíškova tečovaná střela skončila na břevně a s odraženým míčkem si nejlépe poradil Habr, 1:4. Pak ale začala úřadovat aktivní hra České Lípy, Vnuk proháčkoval pár hráčů, nabil Tichému, který o ničem nepřemýšlel a poslal ho do branky Brna, 2:4. Jestliže se Brno radovalo ze slepených gólů, Česká Lípa také. Nejprve Pastor nahrál zadovkou na střed Novákovi jehož střela se otřela o tyčku, 3:4. O půl minuty déle bylo již srovnáno, Tichý napřáhl podruhé z půlky a Mazánek byl opět bezmocný, 4:4. Poté hru rozkouskovalo několik vyloučení, dvakrát si musel odsedět trest Jirsa, na druhé straně Grich s Mlejnkem, což nakonec vygradovalo v přesilovou hru čtyři na tři. Z té se odmazalo pouze několik vteřin, když z volného úderu poslal FBC do vedení opět Tichý.

Zlepšená českolipská hra měla však jepičí život, úvod třetí třetiny byl opět v režii Brna, které si dokázalo vypracovat rozhodující náskok... Dvakrát se trefil Houšť, který po tomto zápase bude specialista na střelbu z rohu, nejprve ještě ve slušném úhlu trefil přesně na zadní a poté uklízel z nulového úhlu dorážku do prázdné branky. Mezi tyto zásahy se ještě vešla branka Kolajty, ten v nenápadné akci prostřelil obránce a nohy Chyny, 5:7. Ačkoliv Česká Lípa stáhla obranu, začala tlačit Brno, branka přišla až tři minuty před koncem, Slaný uvolnil Nováka, který přesnou střelou z voleje snížil na rozdíl jedné branky. Remíza mohla být na světě o minutu déle, Marhanova klička byla zastavena Vojtíškem pouze za cenu faulu, v nařízeném střílení však vychytal Tichého Chrást. Následná přesilovka byla ještě znásobena odvoláním brankáře, ani to však branku nepřineslo, Novák mířil jen to tyče, a Brno tak mohlo slavit zisk tří bodů z horké půdy v České Lípě.

branky: 8. Jan Hřebřina, 25. Milan Tichý, 29. Jakub Novák, 30. Milan Tichý, 37. Milan Tichý, 57. Jakub Novák - 10. Radim Fila, 18. Jan Vojtíšek, 20. Roman Houbal, 24. Zdeněk Habr, 42. Martin Houšť, 50. Jan Kolajta, 51. Martin Houšť;
rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 238