FBC zdolalo Ostravu a ve čtvrtfinále narazí v derby na Ústí!

Verze pro tisk |

O víkendu se definitivně rozluštila celá tajenka ohledně finálního postavení všech týmů v play off. Aby si Česká Lípa udržela naději na první čtyřku, musela nutně v sobotu porazit Ostravu a spoléhat na to, že Start nevyhraje ve Znojmě po prodloužení. FBC svoji úlohu zvládlo, po kostrbaté výhře 10:7 si připsalo do tabulky tři body, Start ale své utkání na jižní Moravě prohrál 5:4, a bylo tím bylo jasné, že českolipští florbalisté se vrátili zpět na čtvrtou pozici.

V nedělním výběru soupeřů na FBC “zbyl” celek Ústí nad Labem, který se tak stane jejich čtvrtfinálovým soupeře, jenž startuje již tento víkend v domácím prostředí.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - 1. MVIL Ostrava 10:7 (2:1, 2:3, 6:3)

Hodně ospalé utkání bez tempa a mnohdy i motivace z obou stran sledovala slušně zaplněná tribuna českolipské sportovní haly. Jasně poslední Ostrava přijela základní část dohrát do České Lípy pouze z povinnosti, a z její strany byl tak k vidění bezstarostný florbal, se kterým dokázali výsledkově držet krok téměř celé utkání. Na začátku utkání, možná i vlivem pozdějšího příjezdu soupeře, kombinačně dominovala Česká Lípa, rychle si vypracovala dvoubrankový náskok po dvou identických akcí nahrávajícího Vnuka a zakončujícího Nováka, 2:0. Na konci třetiny se trefila i Ostrava, ospalá českolipská obrana si nedokázala poradit s dorážkou Machálky, 2:1.

Nástup do druhé třetiny byl velmi podobný jako v té první, Česká Lípa střílela branky a Ostrava se probudila až ve druhé půlce. Slaný nejprve neproměnil trestné střílení, když jeho bekhend zastavila před prázdnou brankou tyčka, v následné přesilové hře však Slaný své zaváhání napravil a z dálky zvýšil na 3:1. O chviličku později dorazil Tichého střelu za záda Kořínka Marhan a Lípa si mohla užívat slibného vedení 4:1. Jenže Ostrava se dokázala ještě zvednout, nejprve Kozelský snížil na 4:2, po něm dostal na dostřel Ostravu Adamík a ke konci třetiny vystihl náhru Slaného Machálek a nedal Chynovi v českolipské brance šanci, 4:4.

Ani závěrečná část nebyla podle představ domácího týmu, ten se sice rychle vrátil do vedení, ale to i to dokázala Ostrava stáhnout. Nejprve Jansa a Tichý dostali skóre na 6:4, jenže Sovák vzápětí korigoval na 6:5. ve 45. minutě po vzájemné strkanici u mantinelu viděl z blízka červenou kartu a k tomu pětiminutové trest ostravský Adamík, Jansa vyfasoval jen dvě minuty. Následnou hru 4 na 4 využila Ostrava, nedůslednou osobní obranu přehrál bez problémů Smrčka, 6:6. Česká Lípa však ve zbylé přesilové hře dokázala třikrát trestat, dvakrát se prosadil Slaný a jednou Vnuk, 9:6. Na konci zápasu ještě padla jedna branka na každé straně, Chyna nedokázal zastavit v trestném střílení Kezuu, do prázdné pak uzavřel účet zápasu Podrabský, 10:7.

Česká Lípa se tak díky zisku tří bodů a výhře Znojma nad Startem vrátila na čtvrtou pozici a v následném výběru soupeřů jí zůstal v osudí regionální rival z Ústí nad Labem. Liberec totiž z prvního místa volil sedmé Brno, Znojmo ukázalo na šestý Start a Svitavy v hlasování fanoušků zvolili páté Kladno. Čtvrtfinálovou sérii tak FBC začne v domácím prostředí, v sobotu od 19 h a v neděli od 16 h. Další víkend se série přesune na půdu Florbal Ústí. Všechny série se hrají na tři vítězné zápasy.

branky: 1. Jakub Novák, 6. Jakub Novák, 26. Štěpán Slaný, 28. David Marhan, 43. Dominik Jansa, 44. Milan Tichý, 47. Štěpán Slaný, 49. Radovan Vnuk, 51. Štěpán Slaný, 60. Tomáš Podrabský - 17. Filip Machálek, 34. Miroslav Kozelský, 37. Jan Adamík, 37. Filip Machálek, 44. Filip Slovák, 47. Jakub Smrčka, 57. Georgi Kezua
rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:1 + Jan Adamík 5 + 5 + 5 + ČK1 + ČK1; využití: 2:0; diváků: 180; zásahy brankářů: Lukáš Chyna 11 - Vojtěch Kořínek 31, Jorgos Jatagandzidis 1; po třetinách: 2:1, 2:3, 6:3. 

Foto: Marek Plaček

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru