Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

FBC znovu vítězí, v poslední vteřině prodloužení zlomili Svitavy

Českolipské Áčko zdárně navázalo na svou výhru z prvního kola a v prvním domácím utkání tak dokráčela k těsné výhře nad Svitavami, a to v poměru 6:5. Neměia to ale vůbec jednoduché, neboť rozhodující trefu zaznamenal Jakub Karel v poslední vteřině prodloužení.

Vše se to začalo psát už ve druhé minutě zápasu. Milan Tichý převzal nahrávku od Podrabského, od půlící čáry napřáhl ke střele a tvrdou ranou překonal svitavského gólmana. Českolipští sice brzy vedli, to však na vyrovnanosti utkání nikterak neubralo. Spíše naopak. Ještě než se na světelné tabuli měnil stav skóre, měly oba celky nadějné příležitosti pro skórování. V šesté minutě nepřesně pálil Brýdl a o minutu později to zkoušel domácí Merlíček. A v deváté minutě došlo k vyrovnání, které zařídil Doseděl. Necelých pět minut před koncem první hrací části se sice prosadil Aleš König, ale neregulérně, neboť ještě před vystřelením fauloval. O přibližně půl minuty později se však domácí kotel znovu radoval z branky, svou individuální akci totiž Jakub Novák přetavil ve vedoucí branku.

Zkraje druhé třetiny to v českolipské hale však znovu znatelně ztichlo. Po vyloučení Milana Tichého následovalo obležení domácí svatyně, což nakonec uťal vyrovnávající brankou Aleš König. Ve 28. minutě se v úniku octl Doseděl, jenž přebral geniální pas od Aleše Königa, jenže ruský gólman na jeho následný pokus parádně vyzrál. Pohledná kombinační akce poslala do vedení Svitavy. Doseděl založil atak hostů, narazil s Königem a z pravé strany překonal Ponomareva.

Svou neskutečnou dělovkou se hned na začátku třetí třetiny blýskl Milan Tichý, který znovu od půlící čáry nedal Skácelíkovi vůbec žádnou šanci a střelou pod břevno srovnal na 3:3. Záhy ale přišla bleskurychlá pasáž, ve které nejprve českolipští florbalisté vedli po gólu Jirsy, následně však Svitavy otočily průběh zápasu a dostaly se do vedení 4:5. Na to posléze odpověděl Jan Merlíček, který srovnal na 5:5. Utkání bylo vyrovnané i nadále, pro domácí tým to však bylo po více než dvě minuty o něco těžší. Na trestnou lavici usedli Lukáš Mlejnek a po chvilce také Milan Tichý - a jak řekl trenér Stožický: ''Ubránění tohoto oslabení byl přesně ten moment, který náš tým nakopl.'' Základní část se tak dohrála bez konečného rozuzlení, ale zároveň s mírnou převahou domácích.
Konečný soud přišel až v prodloužení. Ke konci této pětiminutové periody měl Jakub Novák obrovskou šanci, když se zjevil před Skácelíkem, ale na míček bohužel nedosáhl. Také Svitavy si připsaly několik střel, ale žádná z nich nebyla pro Ivana Ponomareva ničím nezvládnutelným. A jestli někdo udělal českolipským fanouškům radost, byl to určitě Jakub Karel, který v čase 64:59 z bezprostřední blízkosti po nahrávce Radovana Vnuka překonal brankáře Skácelíka.

Česká Lípa je tedy po druhém kole na třetím místě a na kontě má pět bodů. Už za necelý týden se znovu předvede v domácí prostředí, a to v takovém malém severočeském derby proti týmu z Ústí nad Labem.

Ohlasy trenérů:
Lubomír Kocourek (FbK Svitavy): „Vyrovnaný zápas rozhodla nekoncentrovanost v první třetině. Děkujeme soupeři za výborný zápas.“
Jiří Stožický (FBC BRZDY CZ Česká Lípa): „Remíza byla spravedlivá. Hráli jsme dvě třetiny profesorsky, až nás nabudilo ubráněné oslabení tři na pět.“

FBC BRZDY CZ Česká Lípa ─ FbK Svitavy 6:5 (2:1, 0:2, 3:2 - 1:0)
Branky a asistence: 2. Tichý (Podrabský), 16. Novák (Merlíček), 42. Tichý (Vnuk), 43. Jirsa (Karel), 50. Merlíček (Novák), 65. Karel (Vnuk) ─ 9. Doseděl (Prudil), 25. König (Říha), 38. Doseděl (König), 44. Kolena, 44. Kalhaus (König).
Rozhodčí: Jakub Nábělek a Radek Štengl.
Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1.