Muži zvládli vstup do poháru a postupují do 5. kola!

Elitní mužský tým potvrdil nálepku favorita a v úterním utkání čtvrtého kola Českého poháru přehrál v předměřické sportovní hale divizní FBC Hradec Králové 9:2. V další části vyřazovacího pavouka se střetnou s vítězem čtvrtečního duelu Jaroměř - Stará Boleslav.

FBC Hradec Králové - FBC Brzdy CZ Česká Lípa 2:9 (1:3, 0:1, 1:5)

Utkání, ve kterém se nenastoupilo několik opor obou týmů (z České Lípy Jeřábek, Procházka, Marhan, Motejzík, Jiránek), se od začátku nesl v pomalejším tempu, kterému jistě pomohl i fakt, že všichni hráli po pracovních povinnostech a delší cestě. Po celou dobu zápasu se ukazovala techničtější vyspělost České Lípy, která dokázala lépe proměňovat své šance, na druhé straně Hradec nedokázal zakončit akce, které doslova volaly po brance. Brzdy se po krátkém rozkoukání prosadily i gólově, v sedmé minutě zakončil do prázdné Podrabský, o minutu později Jansa, 0:2. Když v patnácté minutě zvyšoval na 0:3 Kněžour, zdálo se, že režie utkání je zcela jasná. Z domácího týmu po třetí brance jako by spadla tíha okamžiku a zformovali lépe obranu, donutili Českou Lípu v útočném pásmu lajdácky ztrátovat a z toho těžili v rychlých kontrech. Minutu před koncem třetiny se po souboji u mantinelu prosadil nikým nehlídaný Randa, 1:3.

Jestliže na konci druhé třetiny byla hra vyrovnaná, v prostřední části byl lepší Hradec. Bez problémů si poradil s profesorskou hrou FBC a jen díky mizernému zakončení nedokázal snížit dvoubrankový rozdíl. To na druhé straně nakonec potrestal Tichý, který svou tradiční střelou z půlky nedal Kočímu šanci, 1:4.

V poslední části se hra favorita jemně zlepšila a začala být především přesnější ve finální části a zakončení. To dokumentoval i Podrabský, jenž s Jirsou využil fatální chybu v hradecké rozehrávce, 1:5. V následné přesilové hře Hradce za vyloučení Slaného se branka mladíka Chyna výrazně neohrožovala, a góly tak začaly padat opět na druhé straně, druhý nechytatelný zásah patřil Tichému, sedmá branka Podrabskému a v dalším útoku se zadařilo z křídla Vnukovi, 1:8. V posledních minutách utkání si oba týmy branky rozdělily, nejprve se trefil Kněžour a v závěrečné přesilové hře za sekání Podrabského Kudelka, 2:9.

Ačkoliv Česká Lípa neodehrála utkání tak, jak by si představovala, dokázala využít své zkušenosti a nakonec výsledkově jasně přehrála sympatického soupeře o sedm branek.

branky (asistence): 19:15 Tomáš Randa (Adam Ježek), 59:48 David Kudelka (Jan Lagron) - 07:06 Tomáš Podrabský (Lukáš Mlejnek), 08:50 Dominik Jansa (Jakub Karel), 14:52 Daniel Kněžour (Tomáš Podrabský), 33:44 Milan Tichý, 41:32 Tomáš Podrabský (Jakub Jirsa), 45:28 Milan Tichý (Jakub Karel), 52:28 Tomáš Podrabský (Lukáš Mlejnek), 52:40 Radovan Vnuk (Lukáš Mlejnek), 58:58 Daniel Kněžour (Jakub Karel)

sestava: Chyna - Slaný, Mlejnek, Tichý, Pastor - Vnuk, Novák, Hřebřina, Jansa, Jirsa, Karel, Podrabský, Matějíček, Kněžour, Vlček

trenér: Jiří Stožický
kustod: Anežka Slaná