Ženy nasázely Smržovce i Frýdlantu devět gólů

V sobotu dopoledne bylo na programu další kolo druhé ligy žen ústeckého a libereckého kraje. Prochladlá palubovka a mrazivé ráno jako by byly předzvěstí tuhých a nelítostných bojů, které doprovázely českolipské ženy při jejich cestě ke dvěma jednoznačným výhrám.

FBC SP Plast Česká Lípa × TJ Spartak Smržovka 9:2 (5:1, 4:0, 0:1)

Utkání v raspenavské hale začalo ve velkém tempu. Bubáková zužitkovala hned svou úvodní bekendovou střelu, a otevřela tak skóre zápasu. Smržovka ale s odpovědí dlouho nečekala a na 1:1 srovnala vzápětí po zmatku v českolipské obraně. Česká Lípa ovšem opět odskočila, když ve třetí minutě střelou z dálky zvyšovala Šmídová. Tempo hry nadále diktovaly hlavně „domácí“, čtvrtá branka padla o další dvě minuty později, těsně před gólmankou doklepávala Motejzíková. Holky z Lípy soupeřkám nic nedarovaly a nadále těžily z nabytých zkušeností získaných sezónami na špici druhé a účastí v první lize, převaha byla na hřišti očividná, darem jim byly branky Dědkové a znovu Šmídové v poslední čtyřminutovce.

Ani druhá třetina oživení v řadách Smržovky nepřinesla, takže byla jen otázka času, kdy se bude znovu navyšovat skóre. Ve čtvrté minutě našla z rohu Gabrielová nikým nehlídanou Dědkovou, která si před prázdnou brankou věděla rady. O minutu později střelou z půlky hřiště na 7:1 upravovala Mašková. Nezvykle lehce prostupná obrana Smržovky dovolovala holkám z Lípy takřka vše. Ojedinělé šance na protiútok bezpečně kryla gólmanka Halabalíková. Radost z hattricku mohla slavit v deváté minutě druhé části Dědková když zavěsila ze strany po pasu Gabrielové. Přesně minutu a půl před koncem ještě na 9:1 trefila Šmídová, což i jí zajistilo hattrickový zápis v historických tabulkách.

Poslední část velké brankové hody nepřinesla, naopak Lípa tuhle část kupodivu „prohrála“, jelikož padla pouze jedna branka. Gólový účet zápasu na 9:2 pro Lípu uzavřela hostující Matoušková.

Halabalíková (Eclerová) – Slaná (0+1), Šmídová (3+0), Peterová (0+1), Mašková (1+0), Motejzíková (1+0), Dědková (3+1), Bubáková (1+1), Gabrielová (C) (0+4)

FBC SP Plast Česká Lípa x SFBK Frýdlant 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Rovněž do druhého utkání vlétly českolipské hráčky v plné parádě a během čtyř minut stihly nasázet soupeřkám dvě branky. Ve velkém brankovišti se výborně zorientovalo hned dvakrát po sobě duo Gabrielová-Dědková. Brankářka Frýdlantu se měla co ohánět, aby napravila chyby svých spoluhráček. Na dorážku Dědkové na konci první část ale bohužel nestačila, takže si Lípa v pohodě vypracovala tříbrankový náskok.

Bezzubá ofenzíva Frýdlantu a chyby v obraně stály tento celek z nedalekého města další příděl branek v jejich síti. Třetí minuta a gól slaví Šmídová, pátá minuta a trefuje se Dědková, osmá minuta a na 6:0 pro Lípu, a druhým hattrickem během jednoho ligového dne, proměňuje znovu Dědková. Gólmanka Frýdlantu znovu čaruje a oddaluje svůj klub od debaklu. Běží poslední dvě minuty druhé třetiny a míček nakonec končí opět v síti, ze vzduchu do odkryté branky doklepává Motejzíková.

Stav 7:0 se nezdál být zrovna nejlepším výchozím bodem pro posledních třináct minut zápasu, leč Frýdlant nehodlal složit zbraně. Bohužel většina střel z dálky končila v rukavicích Eclerové nebo šla mimo branku. Takže se ke slovu dostala opět jen Lípa. Za zmínku stojí především sólo Maškové z vlastní obranné poloviny zakončené střelou k tyči a čtvrtý hattrick pro Lípu tentokrát pro Gabrielovou. Frýdlant si nevybral nejlepší den a po suverénní jízdě Lípy skončil v utkání bez vstřelené branky.

Eclerová (Halabalíková) – Slaná (0+1), Šmídová (1+1), Peterová (0+1), Mašková (1+0), Motejzíková (1+0), Dědková (3+3), Bubáková (0+1), Gabrielová (C) (3+1)