Chceme hrát ofenzivní a atraktivní fotbal, říká Pavel Malý

Verze pro tisk |

Na začátku roku 2011 odešel z České Lípy, aby zkusil štěstí v Mladé Boleslavi. V kategorii staršího dorostu U19 se od té doby naplno zabydlel a v letošní sezoně má lví podíl na prozatímní třetí pozici středočeského klubu v I. dorostenecké lize.

Řeč je o stoperovi Pavlovi Malém, který ale v současné době laboruje se zraněním, a proto vynechal poslední duel proti Příbrami. „Větší kluby nabízí perfektní zázemí a možnost zahrát si nejvyšší soutěže,“ tvrdí Malý.

Vraťme se k tvým začátkům v Mladé Boleslavi. Proč ses rozhodl opustit Českou Lípu a zkusit štěstí právě ve městě automobilů?

Chtěl jsem zkusit něco nového, přece jen se v Mladé Boleslavi hrají nejvyšší mládežnické ligy.

Jak dlouho už působíš ve středočeském klubu?

V Mladé Boleslavi hraju od ledna roku 2011.

Na který zápas za dobu tvého působení v Boleslavi vzpomínáš nejradši a na který bys naopak nejrychleji zapomněl?

Nejraději vzpomínám na zápas v ročníku 2013/2014 nejvyšší dorostenecké ligy U-17, kdy jsme hráli na Slavii. V 80. minutě byl náš hráč vyloučen, navíc jsme v oslabení inkasovali gól, ale náš tým se semkl a minutu před koncem jsme vyrovnali na 1:1. V nastavení jsme utkání dokonce zvrátili na konečný výsledek 2:1 pro nás. Nejhorší utkání bylo v ročníku U-16 v Hradci Králové, kde nám vyloženě zápas nesedl a konečný výsledek byl 6:0 pro domácí.

Po osmnácti odehraných zápasech letošní sezony máte na svém kontě 32 bodů a v tabulce vám patří třetí místo. Jak bys zhodnotil dosavadní průběh sezony?

Myslím si, že určitě kladně, i když v některých zápasech jsme měli štěstí nebo naopak smůlu. Celkově bych ale průběh ročníku hodnotil pozitivně.

V tabulce se držíte vysoko, ačkoliv z týmů nacházejících se na špičce jste vstřelili nejméně branek. Čemu to přičítáš?

Na to se těžce odpovídá. Někdy nejsme klidní v koncovce, nebo podceníme danou situaci natolik, že z jasné gólové šance vyjdeme naprázdno, případně nám nepřeje fotbalové štěstí.

Naopak máte pevnou obranu, která v osmnácti zápasech inkasovala jen sedmnáctkrát. Je tedy vaší taktikou především vycházet ze zabezpečené obrany?

Tak určitě není. Chceme hrát ofenzivní a atraktivní fotbal, ale samozřejmě, že klademe důraz i na obranu. Přeci jenom, když nedáváme tolik gólů, musíme jich ještě méně dostat.

V posledních letech se stalo zvykem, že mladí hráči odchází z České Lípy do okolních klubů, jakými jsou Mladá Boleslav, Liberec, Jablonec či Varnsdorf. V čem vidíš hlavní příčinu tohoto exodu talentovaných fotbalistů?

Přece jen tyhle kluby nabízí perfektní zázemí s možností nakouknout do první či druhé ligy nebo hrát nejvyšší mládežnické soutěže. 

Nahoru