Dorostenci Arsenalu přenechali všechny body Ústí

V rámci 21. kola divize starších a mladších dorostenců hostil českolipský Arsenal celek Ústí nad Labem. Na podmáčeném trávníku si lépe vedli hosté z Ústí. Starší kategorie zvítězila u Ploučnice 4:1, přičemž jediný gól domácího Arsenalu zařídil po rohu Jakub Ledl. Mladší dorost Ústí vyhrál 2:0.

Starší dorost

Na českolipské soupisce se neobjevil Karel Cerman, který sledoval utkání pouze z tribuny. Jako první dali o sobě vědět domácí po přímém kopu, na druhé straně neuspěl se svým pokusem ani Tichý. V 17. minutě se Ústečtí poprvé radovali, k zahrání trestného kopu se postavil Miroslav Pokorný a s pomocí brankové konstrukce dostal míč za čáru – 0:1. O deset minut později bylo srovnáno. Moravčík vysunul geniálním pasem Čvančaru, kterého gólman Votava zkosil. Za tento přestupek proti pravidlům si vykoledoval žlutou kartu. Standardní situaci vzal na sebe Ledl, ovšem jeho ránu hostující obrana srazila na roh. Ten režíroval Brož, jenž poslal míč přímo na hlavu Jakuba Ledla a balón se zatřepetal v síti – 1:1. V závěru poločasu čaroval Bahník proti jedovce Sidora. Avšak minutu nato už nestačil na Tomáše Hrušku, který zakončil podél českolipského brankáře – 1:2. Ještě do přestávky chtěli hráči Arsenalu vyrovnat, ale Votava byl proti.
V úvodu druhého poločasu zazlobil Čvančara, jehož střela skončila nad brankou. Následně byl nedovoleně zastaven Tlapák, exekutorem přímého kopu byl Měšťan a Votava měl co dělat, aby kulatý nesmysl vyrazil. V 58. minutě udeřili fotbalisté Ústí potřetí – 1:3. Tříbrankové vedení jim však nestačilo a nebýt pohotového Bahníka, který zakročil proti Hruškovi, mohl Arsenal prohrávat vyšším rozdílem. Když svěřenci trenéra Ladislava Bahníka nevyužili stoprocentní šanci v 64. minutě, tak se opět o slovo přihlásili hosté. Petr Tichý vypálil a k překvapení všech skončil míč až za Bahníkovými zády – 1:4. Poté se tváří v tvář Bahníkovi objevil Záleský, ale neměl přesně seřízená mířidla. V poslední čtvrthodině došly domácím síly, čehož málem Ústí využilo. Bahník se proti Sidorovi a Topinkovi proměnil v Harryho Pottera.
ARSENAL Česká Lípa – Ústí nad Labem 1:4 (1:2)
Branka Arsenalu: 27. Ledl
Rozhodčí: Bohatý – Diringer, Neugebauer
ŽK: 0:1
Sestava Arsenalu: Bahník - Měšťan, Pětioký, Košek, Bečvařík - Ledl, Moravčík (61. M. Kulha), Tlapák, Brož – Čvančara (69. Ješeta), Beránek (Jantač, Šlechta, Kluch).
Sestava Ústí: Votava – Klier, Pokorný, Hanich, Kabátník, Topinka, Tichý, Hruška, Záleský, Štorc, Sidor (Lejček, Slavíček, Baran, Baláž, David).

Mladší dorost

Domácí fotbalisté začali aktivně, z čehož mohla pramenit také první branka. Po rohu Ondřeje Vacka se k balónu dostal Horák, který posunul na Dostála, jenž ještě vyšperkoval celou situaci přihrávkou na Šimoníka, ten už měl kulatý nesmysl na dlouhou nohu. Ze stejné standardní situace šli hosté v 18. minutě do vedení, když mičudu dotlačil do sítě Petr Smrž – 0:1. Ústečtí měli střelecký apetit, další vyloženou šanci zblokovala domácí obrana. Vzápětí vystrašil Ondřej Vacek gólmana Růžičku z přímého kopu. Po něm pádil do pokutového území Šlechta, ale jeho finální přihrávka postrádala přesnost. Následně dvakrát čaroval proti Smržovi Kluch. Nebýt dvou brilantních zákroků Karla Klucha, o vítězi by bylo rozhodnuto ještě v prvním dějství.
Ve druhém poločase jako by byla pro domácí hráče hostující branka zakletá. Vůbec se nemohli dostat do blízkosti Růžičky a vážněji ho ohrozit. Hrálo se převážně o střed hřiště. V 64. minutě definitivně zpečetil výhru Ústí střídající Lukáš Sazima, který vystřelil z hranice pokutového území – 0:2. Minutu nato trefil Slavíček břevno Kluchovy svatyně. Poté provedl domácí trenér Karel Machač trojí střídání v jeden okamžik, ale žádný efekt tento krok nepřinesl. Přeci jen mohl snížit Ondřej Vacek, nýbrž jeho trestný kop Růžička s námahou vytěsnil mimo tři tyče.
ARSENAL Česká Lípa – Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 18. Smrž, 64. Sazima
Rozhodčí: Bohatý – Neugebauer, Diringer
ŽK: 1:0
Sestava Arsenalu: Kluch - Vacek J., Štický, Picek, Lukačka - Dostál, Šimoník, Trefný, Vacek O. - Šlechta, Horák. (Kliment, Šimon, Vágner, Vodrážka).
Sestava Ústí: Růžička – Záhradský, Tesař, Slavíček, Baran, Kuncl, Ruda, Šum, Baláž, Smrž, Caitami (Houdek, Sazima, Zámečník, Hanich).