Fotbalisté Arsenalu zvítězili podruhé v řadě

Českolipští fotbalisté navázali na týden staré vítězství v Železném Brodě, když na domácím hřišti porazili Hejnice 2:0. Dlouho to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně po bezbrankové remíze, ale v poslední jedenáctiminutovce zaúřadovali Martin Válek s novou posilou Danielem Kýčkem a tři body nakonec zůstaly u Ploučnice.

Na soupisce České Lípy se objevila nová tvář v podobě Daniela Kýčka, který své nové angažmá začal na výbornou, když v závěru zápasu gólem pečetil vítězství 2:0, ale pěkně popořádku.

V úvodu utkání měli domácí územní převahu, ale střílející Müller našel pouze náruč brankáře Kanty a Čonka mířil z voleje nad branku.
V dobré pozici se vzápětí ocitl Burian, který ale nedorozumění v hostující obraně gólem nepotrestal. Následující minuty patřily Hejnicím, Zrubec pelášil sám na Chadrabu, avšak v rozhodující chvíli si předkopl míč daleko před sebe. Poté pálili Kobr a Matěcha, leč se dvěma nulami na ukazateli skóre ani oni nepohnuli. Největší šanci hostitelů v prvním poločase spálil v 39. minutě Burian, jenž běžel zcela sám na Kantu, ovšem hejnickou svatyni netrefil.

Po přestávce přišel na hřiště místo Buriana Daniel Kýček, jenž hru domácích oživil. I díky němu se dostali do šancí Müller s Čonkou a po následném rohovém kopu hlavičkoval Ladra pouze do tyče. Až v 79. minutě se Českolipští dočkali, po autovém vhazování se míče chopil Martin Válek a střelou z hranice vápna otevřel skóre.
O tři minuty později narýsoval Ladra pocukrovanou přihrávku na Daniela Kýčka, který nejprve trefil brankovou konstrukci, ale odražený kulatý nesmysl na druhý pokus dostal do sítě. Identický hráč měl další dobrou možnost v 83. minutě, kdy ve skluzu znovu napálil jen tyč. To však Českou Lípu nemuselo vůbec mrzet, Arsenal totiž vedení 2:0 udržel až do konce a podruhé v řadě slavil tříbodové vítězství.

ARSENAL Česká Lípa – FK Hejnice 2:0 (0:0)

Branky: 79. Válek, 82. Kýček. Rozhodčí: Horáček - Paulus, Čurda. ŽK: Müller, Válek - Matěcha, Flesner. Diváci: 100.

Česká Lípa: Chadraba - Valta, Štálík, Vodrážka, Pažout - Čonka (68. Podroužek), Válek, Müller, Horák, Ladra (83. Šimon) - Burian (46. Kýček). Trenéři: Martin Šimon, Roman Ladra.
Hejnice: Kanta - Koťátko, Sirůček, M. Malinský, Fronc, Havel (63. Flesner), Macháček, Kobr, Matěcha, Šorejs, Zrubec (85. Teubner). Trenér: Petr Zeman.