Rezerva Arsenalu je na jaře stále neporažena

Družina Bohuslava Najmana nenašla na jaře přemožitele ani v 19. kole, kdy na svém pažitu hostila Jilemnici. V případě zisku tří bodů mohla poskočit až na druhé místo.

Důležitý krok k úspěšnému tažení směr čelo tabulky udělal ve 22. minutě Tomáš Vodrážka, na začátku druhé půle sice vyrovnal Mečíř. Ale Českolipští se nenechali zastrašit a díky brankám Štálíka a Kaňkovského dýchají na záda vedoucímu celku z Doks.
Do hry se po vleklém zranění vrátil Josef Štálík, svým návratem vyztužil českolipskou zálohu. Byli to domácí, kteří mohli inkasovat jako první, ovšem to by musel Horáček správně seřídit svá mířidla. Na druhé straně pomohlo brankáři Černému břevno, jež trefil Slabashevich. Poté vyzkoušel pozornost Černého Broschinský. Jilemnický strážce svatyně se pořádně zapotil proti Šímově projektilu, když musel předvést parádní robinsonádu. Ve 22. minutě už nestačil na hlavičku Tomáše Vodrážky a Česká Lípa se ujala vedení 1:0. Arsenalu jednogólový náskok nestačil, i pro vstřelené brance se hnal do útoku za další trefou do černého. Kaňkovský se svým pokusem ale neuspěl, vzápětí nastřelil tyč Šíma. Následně zakombinovala trojice Vodrážka – Broschinský – Švec, posledně jmenovaný sice zakončil, ale ne tam, kam měl. Na konci úvodní půle se rovněž poprvé žlutilo, kartu viděl Broschinský za drobné posunutí míče. Před ochodem do šatny ještě zasahoval Chadraba, jenž sebral ze vzduchu Princův centr.
Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně, po centru Vodrážky minul míč na penaltě Kaňkovský. Již podruhé v tomto klání zachránila Černého branková konstrukce, která zazvonila po Broschinského ráně. Ke slovu se dostalo otřepané heslo: nedáš – dostaneš. Z protiútoku zakončoval po rohu hlavou David Mečíř – 1:1. Českolipský brankář Chadraba mohutně protestoval u lajnového sudího s tím, že se jednalo o ofsajd. Nic však nevydiskutoval a pokračovalo se dál. Arsenalu to však nemuselo příliš vadit, neboť se v 57. minutě zásluhou Josefa Štálíka dostal do vedení – 2:1. O chvíli později měl Kaňkovský před sebou odkrytou klec, ale trefil jen stojící protihráče před sebou. Minutu nato se už radoval, když uklidil po centru Šímy kulatý nesmysl do sítě – 3:1. Broschinský pak svoji jedovkou vyprášil rukavice Lukáši Černému, Černý musel být v pozoru i proti hlavičce Kaňkovského. Na nedostatek práce si Černý rozhodně stěžovat nemohl, protože hned vzápětí ho prověřil Vodrážka. V samotném závěru utkání ještě zachraňoval domácí od druhého inkasovaného gólu na brankové čáře Šíma. Českolipští tak zůstávají na jaře stále neporaženi a posouvají se na druhé místo tabulky I. A třídy. Na vedoucí Doksy ztrácí bod.
Trenér Arsenalu Bohuslav Najman: „Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání s dobrým soupeřem. V první půli jsme dali jen jednu branku, což se ukázalo, že je málo. Soupeř žil. Pak tam měl šanci Broschinský, kterou neproměnil. Jak se říká, nedáš – dostaneš, tak se to potvrdilo. Ale musím hráčům poděkovat za bojovnost, a že chtěli výsledek otočit, což se nám nakonec podařilo a naprosto zaslouženě jsme vyhráli.“
Obrana Arsenalu zatím funguje na jedničku, neboť na jaře zatím inkasovala jen dva góly. „Myslím si, že obrana pracuje dobře, i když to není jen o obraně, je to o celém mužstvu. Takže v tomto případě jsme spokojen jak s obranou, tak s brankáři.“
Jak již bylo napsáno, Arsenal na jaře ještě neprohrál. Nepomýšlejí hráči pomalu na případný postup do Krajského přeboru? „Zatím hrajeme zápas od zápasu a daří se nám. Uvidíme, jaké to bude na konci a kdo bude mít to štěstí a bude postupovat.“
ARSENAL Česká Lípa B – SK Jilemnice 3:1 (1:0)
Branky: 22. Vodrážka, 57. Štálík, 63. Kaňkovský – 48. Mečíř
Rozhodčí: Ouředník – Salač, Kafka