Démoni na závěr sezony rozdrtili Jablonec

V posledním utkání letošní sezony hostili českolipští futsalisté celek z Jablonce a předzápasové papírové předpoklady se potvrdily do puntíku. Démoni potvrdili roli favorita a tým zpoza řeky Nisy roznesli vysoko 15:0. V dresu vítězů opět zářil Daniel Kýček, který se do historie duelu zapsal pěti góly a jednou asistencí.

Hostitelé diktovali tempo hry už od začátku střetnutí a po celý zápas prakticky nepovolili. Skóre utkání otevřel po minutě Daniel Kýček, který tak zahájil své další velkolepé představení. Na konci páté minuty se míče chopil Karel Kaňkovský, jenž přesnou střelou zvýšil na 2:0. Vzápětí sehráli domácí ukázkovou kombinaci, na jejímž konci stál do prázdné klece zakončující Lukáš Mikysa.
Poté zkusili Jablonečtí své štěstí při power-play, čehož si všiml brankář České Lípy Marek Michálek, jenž trefil zcela odkrytou branku. Když se pak během třiceti sekund dvakrát prosadil Daniel Kýček, jenž zaknihoval hattrick, nebylo co řešit. Ve zbytku prvního poločasu se českolipský brankostroj poněkud zpomalil, ale nezastavil. Na poločasových 8:0 upravili Jindřich Jäger a Karel Kaňkovský.

Po přestávce sice trefil Mikysa tyč, ale jeho zaváhání záhy napravil Matouš Kubelka, jenž si vychutnal Vykoukala, a do prázdné svatyně zvýšil na 9:0. Démoni měli klání pevně pod kontrolou, pověstnou „desítku“ zařídil Lukáš Demke. Ve 30. minutě se trefili také Daniel Kýček a Jan Bažant a tucet branek v jablonecké síti byl na světě.
Českolipští navzdory vysokému vedení neztráceli entuziasmus, naopak. Pohodu mužstva dokreslil pátým zářezem na svou střeleckou pažbu Daniel Kýček. Českolipský koncert pak stvrdil virtuos Lukáš Demke, jenž zahrál Vykoukalovi na housle a konečné skóre 15:0 završil Karel Kaňkovský.

O vychytané čisté konto se podělili Marek Michálek a David Chládek, oba českolipští brankáři v průběhu zápasu zasáhli do hry. Démoni díky vítězství v posledním utkání sezony obsadili konečnou druhou pozici.

FC Démoni Česká Lípa – FK GMM Jablonec nad Nisou 15:0 (8:0)

Branky: 2. Kýček (Mikysa), 5. Kaňkovský (Demke), 6. Mikysa (Kýček), 9. Michálek, 9. Kýček (Kaňkovský), 10. Kýček, 13. Jäger (Bažant), 20. Kaňkovský (Kubelka), 24. Kubelka (Bažant), 27. Demke (Mikysa), 30. Kýček (Demke), 30. Bažant (Kubelka), 35. Kýček (Demke), 36. Demke (Kaňkovský), 37. Kaňkovský (Bažant). Rozhodčí: Řeháček ml., Čurda. ŽK: Jäger (CLI). Diváci: 100.

FC Démoni Česká Lípa: Michálek (10. Chládek) – Kaňkovský, Žďánský, Jäger, Demke, Kubelka, Bažant, Mikysa, Kýček. Trenér: Karel Kruliš.

FK GMM Jablonec nad Nisou: Vykoukal – Suchomel, Sedlmajer, Vávra, Kovařík, Scholz, Bláha, Paldus. Trenér: Lukáš Dubový.