Démoni v českolipském derby porazili F. A. Zole

Deváté kolo druhé futsalové ligy skupiny Západ mělo na programu mimo jiné také českolipské derby mezi Démony a celkem F. A. Zole. Svěřenci trenéra Karla Kruliše vstupovali do zápasu v pozici favorita a svoji úlohu splnili. Na vítězství 7:2 se nejvíce podílela nová posila Jakub Synek, který se do historie utkání zapsal hattrickem. Za hosty dvakrát skóroval Lukáš Kubeš.

O první vzrušení se postarali domácí, jenže Bejda se Synkem nemířili přesně. Na opačné straně hřiště kontroval svou šancí Havlásek, který ovšem rozvlnil pouze boční síť. Následně se před Kluchem objevil osamocený Kulha, jenže zády k bráně nedokázal důrazněji zakončit. Své střelecké štěstí zkoušel znovu Synek, jehož chvíle ale měly teprve přijít.
V 11. minutě měli kluci z lusku výhodu desetimetrového kopu, ale Zdeněk Brož minul Michálkovu branku o pár centimetrů. O šedesát sekund později se už družina kouče Aleše Černína radovala, Michálek vyrazil tvrdou ránu pouze před sebe a pohotový Lukáš Kubeš vrátil balon do sítě. Jenomže ještě v průběhu prvního poločasu Démoni skóre otočili.
Nejprve svůj důraz uplatnil Michal Kulha, který doslova dotlačil míč za brankovou čáru, a z následného desetimetrového kopu se prosadil Karel Kaňkovský. V samotném závěru úvodního dějství si oba týmy vypracovaly po jedné příležitosti, avšak Vodrážka s Bejdou se stavem 2:1 už nepohnuli.

Na začátku druhé půle se tvrdou střelou prezentoval Havlásek, s jehož pozdravem si Michálek poradil. V permanenci musel být také Karel Kluch, který předvedl své brankářské umění proti šanci Kubelky. Třetí gól měl záhy na kopačce Jäger, jenž však tváří v tvář Klucha nepřekonal. O osudu utkání tak rozhodla 28. minuta.
V krátkém časovém sledu se totiž trefili Matouš Kubelka s Jakubem Synkem, kteří zvýšili už na 4:1 pro Démony. V 31. minutě se podruhé dostal ke slovu Lukáš Kubeš, který dorazil do branky Michálkem vyraženou střelu. Hostitelé se ale nenechali zaskočit a po přihrávce Kaňkovského překonal Klucha Jakub Synek. Poté zkusily F. A. Zole hru bez brankáře, ale ke zdramatizování zápasu to nevedlo.
Naopak Démoni své vedení ještě navýšili. Jakub Synek dosáhl hattricku a po něm si radost z gólu užil také Karel Kaňkovský, který poslal balón do zcela opuštěné branky. Tým kapitána Stanislava Bejdy tak oplatil svému soupeři porážku z minulé sezony a zvítězil vysoko 7:2.

FC Démoni Česká Lípa – F. A. Zole Česká Lípa 7:2 (2:1)

Branky a asistence: 16. Kulha, 17. Kaňkovský, 28. Kubelka, 28. Synek (Kulha), 36. Synek (Kaňkovský), 39. Synek, 39. Kaňkovský – 12. Kubeš, 31. Kubeš (Vodrážka).
Rozhodčí: Kašpar, Kolbaba. ŽK: Synek, Kaňkovský – Havlásek. Diváci: 250.

Sestava FC Démoni Česká Lípa: Michálek – Bejda, Kaňkovský, Synek, Demke, Jäger, Kubelka, Kulha, Paleček, Bažant, Mikysa, Žďánský. Trenér: Karel Kruliš

Sestava F. A. Zole Česká Lípa: Kluch – Havlásek, Kočí, Kubeš, Poláček, Souček, Mitáč, Z. Brož, V. Brož, Kotek, Válek, Burian. Trenér: Aleš Černín