Démoni zdolali Turnov a udrželi kontakt s čelem tabulky

V posledním domácím utkání tohoto kalendářního roku hostili českolipští Démoni turnovský Dalmach a podle postavení obou týmů v tabulce byli jednoznačnými favority právě domácí. Jenže samotný zápas přinesl drama až do samotného konce. Českolipští si během utkání vypracovali dvoubrankový náskok, jenže minutu před koncem Vojtěch Hurt snížil a duel dostal zajímavou zápletku. Tu ovšem vyřešil Martin Švec, který se trefil do prázdné branky a potvrdil vítězství České Lípy 4:2.

První vážnější šanci si vypracovali hosté v 9. minutě, ale Vojtěch Hurt si na Michálka nepřišel. S rychlou odpovědí přispěchal Demke, jenže také Prokopec držel bdělost v největší pohotovosti a přelstít se nenechal. Vzápětí obdržel přihrávku Synek, který vybídl ke skórování Švece, jenž však poloprázdnou svatyni netrefil.
One-man show předvedl ve 12. minutě Kaňkovský, který prošel celým hřištěm, ale poslední instanci jménem Petr Prokopec nepřekonal. Tři minuty nato se už hostitelé radovali. Jäger předložil balón Janu Bažantovi, který obešel i brankáře Prokopce a zakončil do odkryté klece. Českolipští se však z jednobrankového náskoku radovali pouze sto dvacet vteřin, než se odražený míč dostal k Aleši Krejčíkovi, jenž přesnou střelou do horního růžku vyrovnal.

Po přestávce se na polovině hřiště napřáhl Švec, jehož odraženou ránu se snažil do branky vrátit Synek, který patičkou těsně minul. Turnovský brankář Prokopec si vybral slabší chvilku ve 24. minutě, kdy jej z poměrně velké dálky překvapil Jindřich Jäger, jehož pokus prošel Prokopcovi mezi rukou a tělem. O sedm minut později bylo v českolipské sportovní hale ještě veseleji, Kaňkovský předal kulatý nesmysl Michalu Kulhovi, který s pomocí břevna zvýšil na 3:1.
Následně zkusil dvakrát své štěstí Vojtěch Hurt, jenže v obou případech jej vychytal Michálek. Pohlednou kombinaci předvedla trojice Synek, Kulha, Kaňkovský, ale posledně jmenovaný si v rozhodující chvíli neseřídil mířidla. Futsalisté Dalmachu se navzdory dvougólovému deficitu nevzdávali, jenže Šulc mířil ze strany vedle.
Turnov si následně vzal oddechový čas a vsadil vše na jednu kartu, když sáhl k power-play. Sázka hostům vyšla pouze zčásti. Ve 39. minutě sice Vojtěch Hurt snížil na 3:2, jenomže v posledních vteřinách zápasu trefil opuštěnou branku Martin Švec, který tak podtrhl vítězství České Lípy 4:2.

FC Démoni Česká Lípa – TJ FC Dalmach Turnov 4:2 (1:1)

Branky a asistence: 15. Bažant (Jäger), 24. Jäger, 31. Kulha (Kaňkovský), 40. Švec – 17. Krejčík, 39. Hurt (Pařízek).
Rozhodčí: Trlida, Nagy. ŽK: Demke – Kratochvíl, V. Hurt. Diváci: 70

Sestava České Lípy: Michálek – Kaňkovský, Synek, Demke, Jäger, Švec, Kulha, Paleček, Bažant, Mikysa, Žďánský. Trenér: Karel Kruliš

Sestava Turnova: Prokopec – Krejčík, Kratochvíl, Bangha, Pařízek, Šulc, D. Hurt, V. Hurt, Pekař, Menc. Trenér: Aleš Krejčík.