Remíza F.A.Zolí s Radobýlem

Páteční zápas druhé futsalové ligy mezi domácími F.A.Zolemi Česká Lípa a týmem CF Radobýl Litoměřice byl pro domácí nesmírně důležitý, a to jak kvůli momentálnímu postavení v tabulce, tak především s ohledem na soupeře, s nímž změřili síly. Po dramatickém průběhu se zrodila remíza, která pro F.A.Zole pro zbytek sezóny mnoho neřeší.

F.A.Zole před utkáním 16. kola klesly až na poslední příčku ve dvanáctičlenné tabulce a Radobýl se s náskokem jediného bodu usadil hned nad nimi. Domácí hráči proto k zápasu přistoupili s veškerou vážností, což se projevilo také na sestavě. Z opor nescházel prakticky nikdo, a vzhledem k tomu, že Radobýl dorazil pouze se dvěma hráči na střídání, se vítězství jevilo vcelku reálně.

Prvních deset minut se hrálo spíše na polovině litoměřických. F.A.Zole dobře kombinovaly, jenže jim scházelo víc rozvahy nebo štěstí v koncovce. Nadějně vypadala hlavně rána Vodrážky a dorážka Mitáče v 9. minutě. Několik hezkých zákroků předvedl v domácí brance Lahůlek. Skóre se poprvé změnilo až ve 13. minutě, kdy se po přihrávce Havláska strefil Vodrážka. Vedení však domácím vydrželo jen něco přes minutu. Potom poněkud polevili v obraně a dovolili Radobýlu hezkou kombinaci, zakončenou střelou Mariče do odkryté branky. Z následujících událostí vynikají žlutá karta pro Vojtěcha Brože a zejména gól Mitáče na 2:1 těsně před koncem poločasu.

Začátek druhé půle byl trochu opatrnější. Chvílemi se zdálo, že Radobýl začíná doplácet na menší počet hráčů a snaží se kouskovat hru a šetřit síly. Přesto ve 24. minutě vyrovnal Marič. Domácí poněkud znervózněli, třebaže jim zbývalo dost času na rozhodnutí zápasu. Přišly nepřesné střely a rychlé protiútoky na obou stranách. Ve 32. minutě Půlpán povedenou ranou do šibenice strhl vedení na stranu F.A.Zolí. Radobýl však po třech minutách opět dokázal vyrovnat. Po faulu V. Brože v brankovišti byla nařízena penalta, kterou pak proměnil Hanzl. Navíc faulující hráč a Havlásek dostali po žluté kartě a pro Vojtu Brože tím utkání skončilo. Domácí si poté vytvořili značný tlak a ve 38. minutě se rovněž dočkali penalty za šestý faul Radobýlu. Havlásek střelu umístil k tyči a počtvrté v utkání F.A.Zolím získal vedení. Hosté ale počtvrté dokázali vyrovnat. Pustili se do power play, dlouho si přihrávali daleko od soupeřovy branky, ale dvacet vteřin před koncem zakončil povedenou kombinaci Kocman – 4:4.

F.A.Zole nezískaly bod, ale dva ztratily. K opuštění poslední příčky to nestačilo. Příští domácí zápas sehrají v pátek 27. února s Benešovem, který také patří k adeptům na sestup, takže opět půjde o hodně.

Branky: 13. Vodrážka (Havlásek), 20. Mitáč (Havlásek), 32. Půlpán (Vodrážka), 38. Havlásek – 14. Marič (Kyzlík), 24. Marič (Kocman), 35. Hanzl, 40. Kocman (Marič)
F.A. Zole Česká Lípa: Lahůlek – Havlásek, Kočí, Půlpán, Brož V. Brož Z., Souček, Vodrážka, Kotek, Mitáč
CF Radobýl Litoměřice: Víšek – Mühlfait, Rapavý, Hanzl, Kyzlík, Marič, Kocman