Ani třetí zápas body nepřinesl

Zápas třetího kola KLM moc hokejové krásy nepobral, domácí se probrali až v jeho druhé polovině, ale hosté získaný náskok uhájili. Ani napotřetí českolipští na body nedosáhli.

HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Domácí začali dobře, brzy hráli i přesilovku, ale na ledě se hledali a jejich kombinace často vázly na nepřesných přihrávkách. Turnovští nebyli o nic lepší, kromě nastřelené tyčky nic nepředvedli ani ve dvojnásobné přesilovce. Tempo se sice poté trochu zvedlo, ale nezáživný hokej byl k vidění i nadále. Změnu skóre přinesla až 15. minuta. Přesilovku hostů přetavil v první gól zápasu Maděra. Před pauzou dostal příležitost srovnat Bašek, který měl k dispozici trestné střílení. Turnovský brankář Fikrt jeho úmysl vystihl a stav po dvaceti minutách zůstal 0:1.

Hokejová šeď pokračovala i po přestávce. S přibývajícím časem přibylo i hokejových momentů, ale střelci si vylámali zuby na spolehlivých gólmanech. Hosté dokonce jeli na domácího Karáska sami ve dvou, ale ten se nenechal rozhodit a vytáhl parádní zákrok. Dobře si vedl i Fikrt v turnovské brance, který zázračně zlikvidoval hned tři pokusy domácího kapitána Holčáka. A tak se diváci v prostřední části utkání branky nedočkali.

Zato ve třetí části padl gól hned po minutě hry. Švík napřáhl v přesilovce a domácí prohrávali o dvě branky. Domácí se brzy otřepali a útočili. Chybovali ale v obraně a Karásek měl zase co hasit. Domácí na gól čekali až do 50. minuty. Od modré vypálil letošní nejlepší střelec Žák a jeho střelu tečoval Češka za Fikrtova záda. Českolipští ožili v touze vyrovnat. Najednou jich byl plný led a tlačili se před turnovskou branku. Hosté pozorně bránili. Na závěr si domácí vyzkoušeli power-play. K brance neměli daleko, ale nakonec sami inkasovali. Po podivném rozhodnutí čárových se puku zmocnil Maděra a do prázdné branky pečetil stav na 1:3.

Po třech porážkách se českolipským čelo tabulky povážlivě vzdaluje. Šanci bodovat mají tento týden hned dvakrát. Na stadionu U Ploučnice se bude hrát v pátek i sobotu. V pátek 28. 10. v 18:00 proti HC TS Varnsdorf a v sobotu v 16:30 proti HC Frýdlant.

Branky a nahrávky: 50. Češka (Žák, Bauer) - 15. Maděra (Eichler, Švík), 41. Švík (Jágr), 60. Maděra
Vyloučení 7:6 navíc P. Zákoutský /TU/ 10 min
Diváci: 165
Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Novák, Žák, Bulva, Staněk, Minařík F., Řezáč, Říha, Zelinka, Holčák, Preussler, Rašín, Bauer, Češka, Bašek