Českolipští hokejisté si vystříleli první body

Další zápas čekolipského hokejového týmu se vydařil: HC Česká Lípa – HC Frýdlant 10:3 (4:0, 4:2, 2:1).

Domácí na hosty vlétli a po 68 vteřinách už vedli. Čižmarovo nahození sklepl mezi nohy frýdlantského gólmana Holčák. Hosté se i poté přes polovinu hřiště moc nedostávali a domácí byli pány ledu. V šesté minutě napřáhl Herzog, jeho střelu frýdlantský brankář vyrazil přímo k Ondřeji Veberovi a ten pohodlně zvýšil na 2:0. V polovině 9. minuty šel za krosček pykat českolipský Čižmar, ale hosté nejen že celou přesilovku nevystřelili, ale mohli i inkasovat, když jejich padající obránce otevřel Bauerovi cestu k brance. Ten ale jen vyprášil betony hostujícího brankáře Blažka. Obléhání frýdlantské branky pokračovalo i nadále. Na gól si příznivci domácích museli počkat až do konce šestnácté minuty, kdy si spolu dvakrát vyměnili puk Preussler a Bauer a prvně jmenovaný zavěsil do odkryté klece hostů potřetí. V závěrečných minutách první třetiny pokračoval tlak českolipských, který vyústil 47 vteřin před koncem gólem od modré z hole domácího kapitána Holčáka.

Ani v druhém dějství nepolevily útočné snahy domácích. Pokusy Frýdlantu o odpověď končily většinou na modré čáře, domácí brankář Karásek v těchto pasážích žádným střelám nečelil. Udeřilo na druhé straně. Popáté překonal Blažka po závaru před brankou Češka. Dalších sto vteřin stačilo Holčákovi, aby po ukázkové souhře dvou na jednoho s Peterkou zvýšil na 6:0. Uběhla necelá minuta a opět byla k vidění parádní akce domácích. Bauer od mantinelu našel Češku, ten posunul na volného Preusslera, který rozvlnil síť brány hostů po sedmé. Stav 7:0 přiměl hosty vyměnit gólmany. Ukolébaní domácí pak zapomněli na Mykisku, který překonal přesně v polovině zápasu prokřehlého Karáska. Odpověď domácích přišla po dvou minutách. Z přesné nahrávky Nováka změnil skóre na 8:1 Bauer. Hosté ve čtrnácté minutě přidali druhý gól. V čase 17:19 měl šanci z trestného střílení dát svůj druhý gól večera Češka, ale Prošek ve frýdlantské kleci byl proti. A tak stav zůstal po čtyřiceti minutách 8:2.

Hned po zahájení třetí třetiny chybovala domácí obrana, z čehož těžil hostující kapitán Vološín a Frýdlant se potřetí radoval. Stejný borec ujel i o dvě minuty později, Karásek ale jeho střelu bravurním zákrokem kryl. Vzápětí byl vyloučen za obětavý obranný zákrok vyloučen Staněk, a Frýdlant se v přesilovce blýskl několika dobrými střelami, Pacan dokonce trefil tyč domácí klece. Na druhé straně netrefil Hau ani nadvakrát prázdnou branku. Neujala se ani bomba Staňka od modré. Domácí přežili i další oslabení za faul Nováka. Hrál se poklidný hokej se šancemi na obou stranách. Šest minut před koncem vybídl Herzog ke střele Nováka, ten propálil Proška a skóre bylo
9:3. Diváky vzývaná desítka byla na dosah ruky. Minutu před koncem ujela hostující obraně dvojice Flekl a Herzog. Prvně jmenovaný se rozhodl nenahrávat a dobře umístěnou střelou rozjásal diváky desátým zásahem do frýdlantské sítě. Vyloučení Bauera dvacet vteřin před koncem již nic neřešilo a zápas skončil přesvědčivým vítězstvím domácích v poměru 10:3.

Branky a nahrávky: 2. Holčák (Čižmar), 6. Veber O, (Herzog, Čižmar), 16. Preussler (Bauer, Novák), 20. Holčák (Peterka), 26. Češka (Preussler, Bauer), 28. Holčák (Peterka), 29. Preussler (Češka, Bauer), 32. Bauer (Novák), 54. Novák (Herzog), 59. Flekl (Čižmar) - 31. Mikyska, 34. Šír (Vološín), 41. Vološín (Smetana)

Vyloučení: 5 – 1