Českolipští rozstříleli liberecké vojáky

V sobotu 11. října začala pro českolipské hokejisty nová sezóna. Na svém ledě přivítali tým VTJ Liberec. Zápas přinesl 17 branek, ke spokojenosti diváků jich do liberecké klece padlo hned jedenáct. Domácí vrátili libereckým drtivou porážku z loňského úvodního utkání a předvedli útočnou a nápaditou hru.

HC Česká Lípa – VTJ Ještěd Liberec 11:6 (4:2, 6:1, 1:3)

Jako první se předvedl domácí gólman Karásek, ale hned po jeho úspěšném zásahu překonal Tomíčka v liberecké brance kapitán domácích Holčák. V krátkém sledu byli vyloučeni domácí Flekl a liberecký Kožnar, ale ani jeden tým se zatím neprosadil. V 6. minutě se rychlý liberecký Tomíček prosmýkl kolem obránce Zeta a vyrovnal. Pak se hra na dlouhé minuty odehrávala ve středním pásmu. Postupně začali mít navrch domácí, ale jejich tlak utnul ve 14. minutě opět Tomíček. Po Burkoňově pasu ujel a hosté vedli. Za domácí vyrovnal v 16. minutě Češka. Už za minutu bylo ještě veseleji, Preussler  skvěle zpracoval Rašínovu nahrávku a domácí vedli 4:2. Dvě minuty před přestávkou šel za zdržování pykat Rašín. Hosté ale přesilovku hráli bídně a navíc neuhlídali Preusslera, který z úniku dal čtvrtý gól Lípy. Ani ve zbytku přesilovky neměl Karásek v podstatě žádnou práci.

Uběhlo pouhých 38 vteřin druhé třetiny a domácí Preussler docílil hattricku a změnil stav na 5:2. Liberečtí se stáhli do obrany a jen vyhazovali. Za červenou čáru se takřka nedostali. V 8. minutě došlo ke krátké domácí přesilovce 5 na 3. Stříleli Zet, Ulbrich a Rašín, ale skóre nenarostlo. Hosté se poté dostali do situace 2 na 1, ale jejich spolupráci skvěle překazil obránce Zet. Pohromou pro hosty se stala tříminutová pasáž mezi 12. a 14. minutou. Z hezkých hokejových kombinací se postupně trefili Bauer, Preussler a Češka a náhle byl stav 8:2. Prostydlého Karáska zaměstnal ojedinělým pokusem Tomíček, ale jinak panovala naprostá převaha domácích. Českolipští se hnali dopředu a liberecký brankář si řádně zachytal. V 18. minutě ho ale překonal osamocený Preussler a o minutu později Krupička završil pro vojáky potupnou desítku. Neúnavný liberecký bojovník Tomíček ještě stihl 40 vteřin před druhou pauzou snížit na 10:3.

Třetí dějství navázalo na situaci před přestávkou. Domácí útočili, hosté vyráželi do protiútoků. Tempo utkání pochopitelně poněkud opadlo. Spolupráce Češky a obránce Zeta přinesla ve čtvrté minutě 11. branku České Lípy. Další obléhání liberecké branky skončilo jen posunutou brankou. V deváté minutě Tomíček rozehrál akci, na jejímž konci padl z hole Burkoně čtvrtý liberecký zásah do černého. 11:4. Domácí se snažili i nadále střílet, ale libereckou ztrátu dále nenavýšili Preussler, ani Krupička. Staněk vyprášil Tomíčkovu výstroj a Češka libereckou branku přestřelil. Hosty táhl kupředu hlavně nezmar Tomíček. V 17. minutě snížil na 11:5 a pár vteřin před koncem svým pátým zásahem v utkání dal výsledku konečnou podobu. Utkání skončilo 11:6 ve prospěch domácí České Lípy.

Rozjezd sezóny domácí zvládli na jedničku. Z obou týmů vyčnívala zejména dvě jména. Domácí Preussler a hostující Tomíček oba shodně nasbírali 6 kanadských bodů za pět branek a jednu asistenci. Škoda jen, že si na stadion nenašlo cestu více diváků. Výkon domácích by si bouřlivější kulisu jistě zasloužil.

Branky a nahrávky: 2. Holčák (Šimončič), 16. Preussler (Ulbricht), 17. Preussler (Rašín, Staněk), 19. Preussler (Bauer), 21. Preussler (Češka), 32. Bauer (Krupička), 33. Preussler (Holčák, Ulbricht), 34. Češka (Staněk), 38. Preussler (Zet), 39. Krupička (Preussler), 44. Zet (Krupička) – 6. Tomíček, 14. Tomíček (Burkoň), 40. Tomíček (Burkoň), 49. Burkoň (Vítek, Burkoň), 57. Tomíček, 60. Tomíček.

Vyloučení: 4 – 6

Diváci: 75

Sestava České Lípy: Karásek – Zet, Ulbricht, Staněk, Rašín, Flekl, Šimončič, Zelinka, Krupička, Bauer, Češka, Holčák, Preussler.