Českolipští získali v Liberci bod. Nebo dva ztratili?

V zápase 14. kola KLM přivezly českolipské Šelmy z Liberce cenný bod. Vzhledem k vývoji zápasu se ale dá říct, že spíš dva body ztratily. Domácí prokázali větší odhodlání, zvrátili nepříznivý stav a v prodloužení nakonec slavili vítězství.

PSK Liberec – HC Česká Lípa 4:3 pp (1:0, 0:3, 2:0 – 1:0)

Hosté začali útočně, ale jen zahřáli Nedvídka v liberecké brance. Při jednom z jejich útoků ve 3. minutě vystihli domácí přihrávku v útočném pásmu a nikým neobtěžovaný Maděra dostal domácí do vedení. V 6. minutě se hned dvakrát pokoušel o srovnání Peterka, ale liberecký gólman byl proti. Domácí měli po vyloučení Baška k dispozici přesilovku, ale Bohatý v českolipské kleci pochytal všechny jejich pokusy. V 10. minutě ujeli sami Holčák a Peterka, ale Nedvídek, sice s problémy, ale přece, puk vyrazil do rohu. Vyrovnat chtěl i Bauer, ale ani on se mezi střelce nezapsal. Poté nahrál Hau přesně na hůl Potockého a nebýt pozorného gólmana hostů, mohl si připsat asistenci na druhou branku domácích. Bohatého pak ještě vyzkoušel od modré Šebesta. Na druhé straně se snažili Zet a Holčák, zatím bez efektu. Třetinu ukončila střela Peterky do připraveného Nedvídka.

Druhá třetina začala převahou domácích, Bohatý se zahřál při likvidaci střel Šorejse, Kotrče a Šostého. Postupně se českolipští z tlaku vymanili. Krásně projel libereckou obranou Hau, z otočky vystřelil, ale branku nedal. Stejně se vedlo Preusslerovi v 6. minutě, kdy obral o puk váhající dvojici Šebesta – Šostý. Vychladnout šli Šorejs a Zet a hrálo se 4 na 4. Více práce měl lipský brankář Bohatý. Přišla přesilovka hostů a v ní pěkné střely Preusslera a Zeta, bez gólového efektu. Na gól se čekalo do 14. minuty To se rozjel Peterka a z ideální pozice překonal Nedvídka. Minutu nato projel za libereckou branku Zet, přihrál přesně na Peterkovu hokejku a Lípa vedla! Velkou Šebestovu šanci na vyrovnání zhatil Bohatý v minutě sedmnácté. O minutu později pálil do gólmana domácích od mantinelu Preussler. Tentýž hráč 90 vteřin před koncem dorazil za Nedvídkova záda odraženou střelu Bauera. Pak došlo už jen k vyloučením na obou stranách. Stav po dvou třetinách byl 1:3.

Hra 4 na 4 na začátku třetí třetiny žádný vzruch na ledě nepřinesla. Jen se síly srovnaly, odešel sedět Šebesta. Domácí ale hráli oslabení nebojácně a i ve čtyřech útočili. Po přesilovce liberecký nápor sílil, obrana hostů ale fungovala spolehlivě. Kotrč v 7. minutě netrefil v jasné pozici puk, střílel i Ubry. Tlak neotupilo ani vyloučení Šostého v 8. minutě. V 11. minutě byl vyloučen hostující Zet a v přesilovce šťastně snížil na rozdíl gólu Šebesta. I dál se hrálo na polovině České Lípy. Hosté se před Nedvídka odvážili jen sporadicky. Zaútočili Holčák s Peterkou, ale skóre se neměnilo. Tři minuty před koncem třetiny byli vyloučeni Baran, Holčák a Peterka. Následnou přesilovku 5 na 4 umocnil domácí trenér odvoláním gólmana. Jeho protějšek Bohatý se ocitl v dešti střel. Přesně dvě minuty před sirénou po závaru před českolipskou brankou dotlačil puk za Bohatého záda Šebesta. 3:3. Domácí se i dál snažili o zisk tří bodů, ale utkání dospělo do prodloužení.

Boj o bod navíc přinesl oboustrannou střelbu z uctivé vzdálenosti a snahu neudělat zbytečnou chybu. Nakonec došlo i na trestné střílení domácích. Brankář Šelem Bohatý si ale jeho exekutora vychutnal a udržel naději hostů na druhý bod. Tu zmařil definitivně dvě minuty před koncem Kotrč. Ujel obránci Zetovi a vystřelil domácím vítězství.

Bylo k vidění dramatické utkání, pro hosty s nešťastným koncem. Vedení o dvě branky se ve třetí třetině rozplynulo. Poprvé v celém letošním ročníku KLM se prodlužovalo. Díky tomu se tabulka lehce promíchala. Česká Lípa se drží na čtvrtém místě, o bod vpředu před Frýdlantem. Příští kolo mají českolipští volno, další zápas odehrají v neděli 1. 2. 2014 znovu v Liberci, tentokrát proti týmu VTJ.

Branky a nahrávky: 3. Maděra (Zákoutský), 51. Šebesta (Zákoutský), 59. Šebesta (Zákoutský) 64. Kotrč (Číž) - 34. Peterka, 35. Peterka (Holčák, Zet) 39. Preussler (Holčák)

Vyloučení: 7:8 (navíc Peterka /CL/ 10 min)

19 diváků

Sestava České Lípy: Bohatý – Zet, Ulbricht, Staněk, Bauer, Bašek, Flekl, Binder, Hau, Peterka, Holčák, Preussler, Šimončič.