Dokonáno! Českolipští hokejisté vyhráli krajskou ligu

Spanilou jízdu hokejistů České Lípy nezastavila ani supersilná Lomnice nad Popelkou. V sobotu večer lomnické v jejich dosud nedobytné tvrzi hosté doslova smetli z ledu a právem si připsali titul přeborníka kraje.

Zápas rozhodla zejména první třetina, v níž domácí čtyřikrát inkasovali. Pochvalu si zaslouží i poměrně početná skupinka českolipských fandů, která neúnavně povzbuzovala své borce a pomohla jim v cestě za úspěchem.

HC Lomnice – HC Česká Lípa 2:8 (0:4, 1:3, 1:1)
Úvod utkání poznamenalo rychlé vyloučení Rašína. Toho vzápětí vystřídal na trestné lavici Lemfeld, ale ani jeden tým nevytěžil z přesilovky nic. Nejvíc vzruchu způsobila Čižmárova střela do břevna lomnické brány. V 5. minutě vytáhl hezký zákrok Karásek, když pokryl Vaškovu střelu z ideální pozice. Češka s Peterkou o minutu později také pohořeli, pro změnu tváří v tvář brankáři Mrázkovi. A tak se na gól čekalo až do poloviny třetiny. Preussler vystřelil z kruhu a jeho rána propadla do sítě lomnického brankaře. Vedení mohl zvýšit Flekl, ale neuspěl, a nastala první strkanice v zápase. Lomnice přitlačila a horké chvilky si prožil i Karásek. V 17. minutě ale fauloval Vašek a hostům stačili tři vteřiny přesilovky, aby vedli už o dvě branky. Čižmár se opřel do puku a vymetl růžek domácí klece. Minutu a půl před přestávkou využil Peterka Zetovu přesnou nahrávku a třetím gólem Lípy vyhnal Mrázka z branky. Už to vypadalo, že jeho nástupce Skákalík nebude mít do pauzy žádnou práci, když Lacek srazil v jasné šanci Češku a ten, 8 vteřin před koncem, nedal lomnickému brankáři z trestného střílení žádnou šanci. 0:4!

Povzbuzení hosté útočili i po první přestávce. Po akci Holčáka puk putoval brankovištěm, ale nikdo ho za záda Skákalíka neusměrnil. Dorážejícího Košťáka na druhé straně krotil obránce Rašín. Ve 3. minutě byl vyloučen Češka. Domácí v přesilovce za sebou zapomněli Holčáka, ten dostal pas od Bauera a ranou po zemi změnil stav na 0:5. Na konci 7. minuty šel ven Rašín a českolipský brankář Karásek po minutě oslabení kapituloval. Zblízka ho překonal Lemfeld. Hosté forčekovali a znemožňovali domácím rozehrávku. V polovině utkání hrála přesilovku Česká Lípa. Skákalíka zasypaly střely Češky, Peterky i Ulbrichta, ale ani jedna nenašla cíl. Až konec 16. minuty přinesl další změnu stavu. Krásnou hokejovou akci předvedli Krupička a Peterka, vyměnili si puk a prvně jmenovaný rozjásal hosty pošesté. Karásek pak zlikvidoval nebezpečnou akci Rudiše. Poslední slovo prostřední části měli opět českolipští. Gólem do šatny, čtyři vteřiny před sirénou, zakončil druhé dějství Peterka. 1:7.

Třetí třetina začala oboustranně útočným hokejem. Do lomnické klece se vrátil Mrázek a on i jeho lipský protějšek Karásek řešili několik vážných a nebezpečných situací. Po vyloučení Peterky ve 4. minutě se do sóla dostal Holčák, ale na Mrázka nevyzrál. Lacek naopak svým pokusem našel jen Karáskův beton. V 7. minutě, během přesilovky hostů, se podařilo Peterkovi sklepnout za Mrázka Čižmárovo nahození a Lípa vedla již o sedm branek. V 11. minutě šel na 2+2 minuty na trestnou lavici českolipský Zet a domácí měli možnost výsledek alespoň korigovat. Hned několikrát předvedl skvělé zákroky Karásek. Pak to přehnal s důrazem Bauer a šel přisednout k Zetovi. V pěti proti třem pálil od modré Vašek, šanci dát gól měl i Junek. V 15. minutě bylo k vidění i druhé trestné střílení. Jeho exekutor Češka ale Mrázka nepřelstil. Poté se pakoval na trestnou opět Rašín, kde s krátkou přestávkou setrval až do konce zápasu. Při druhém trestu ho vypároval Vašek a hrálo se čtyři na čtyři. Lomnickou zoufalost demonstroval Lacek, který z metru přestřelil prázdnou Karáskovu klec. Nakonec, 19 vteřin před koncem zápasu, se za lipského brankáře došoural puk z Lemfeldovy hole. Utkání skončilo 2:8.

Dvojí výhrou českolipských nad favorizovaným soupeřem skončilo letošní finále play-off Krajské ligy mužů v ledním hokeji. Zprvu podceňované mužstvo ukázalo svou sílu a dokázalo, že se v České Lípě hraje dobrý a líbivý hokej. Výkony, zejména druhé části sezóny a vyřazovacích bojů, šly vzhůru a naznačují, že se tu podařilo sestavit kvalitní a sehraný tým. Potěšení vyvolává i fakt, že si na lední hokej nachází cestu stále více diváků. I jim patří dík, neboť i divácká podpora je pro hráče nesmírně důležitá.

Branky a nahrávky: 9. Lemfeld (Vašek), 60. Lemfeld (Kedršt, Lacek) – 10. Preussler (Holčák), 17. Čižmár (Zet, Bauer), 19. Peterka (Zet), 20. Krupička (TS), 24. Holčák (Bauer), 36. Krupička (Peterka), 40. Peterka (Zet), 47. Peterka (Čižmár, Bauer)

Vyloučení: 8 – 9

Diváci: 121

Sestava České Lípy: Karásek (Andrýsek) – Ulbricht, Zet, Čižmár, Rašín, Staněk, Flekl, Došlý, Řezáč, Holčák, Preussler, Bauer, Češka, Peterka, Krupička.