Domácí si proti Frýdlantu s chutí zastříleli

V sobotu pokračovala 14. kolem Krajská liga mužů v ledním hokeji. Českolipští přivítali soupeře z Frýdlantu a i potřetí v této sezóně se radovali z vítězství. Soupeři nasázeli 10 gólů a upevnili si třetí pozici v tabulce.

Začátek utkání patřil hostům, kteří se usídlili před domácím gólmanem Andrýskem. Jeho klec ale netrefili, a tak zaútočili domácí. Frýdlantského Sýkoru jako první zaměstnal Holčák. Největší hrozbu pro hosty byla první řada. Její kombinace ale obětavě hatili soupeřovi obránci. Další šance měli Preussler a Došlý, ale Sýkora byl připraven. V polovině osmé minuty po hezké akci Preusslera, který nahrával Bauerovi, šli domácí do vedení. Po 20 vteřinách napřáhl za červenou frýdlantský kapitán Vološín a překvapený Andrýsek lovil puk ze své sítě. Lípa i nadále hrála útočný hokej, leč místo kombinační hry se hráči snažili prosadit individuálně, což zhuštěná frýdlantská obrana vcelku v pohodě pokrývala. V 11. minutě využil zmatky v domácí obraně Šlejtr a překonal nejistého Andrýska podruhé. 1:2. Českolipská odpověď přišla do minuty z hole Češky. Ve 14. minutě, poté co frýdlantský brankář vyrazil puk po úniku Krupičky, ho do brány uklidil Peterka a stav byl 3:2. Následovala vyloučení na obou stranách, ale brankový účet se již v první třetině neměnil. HC Česká Lípa – HC Frýdlant 10:3 (3:2, 5:1, 2:0).

Domácí aktivně rozehráli druhé dějství a Češka s Peterkou hned v úvodu zamotali hostující obraně pořádně hlavu. Na druhé straně byli nejvíc vidět Mikan a Vološín. Ve třetí minutě pálil Heinzl do břevna domácí branky, jeho další pokus vychytal Andrýsek. Do vedení o dvě branky se domácí dostali v 6. minutě. Preussler využil přihrávku Bauera zpoza branky. Na 5:2 zvýšil po individuální akci Češka v minutě deváté. Hosté se snažili ujíždět do brejků, jinak ale hra připomínala spíš přesilovku České Lípy. V 16. minutě, po závaru před Sýkorou se puk z hokejky Preusslera došoural do branky a skóre narostlo na 6:2. Tři minuty před koncem vypálil od modré Ulbricht a dobře postavený Peterka překonal bezmocného Sýkoru po sedmé. Uběhlo pouhých 13 vteřin, pak první lajna rozebrala frýdlantskou obranu a Krupička vyhnal nešťastného Sýkoru z branky osmým zásahem. Závěr třetiny zpestřila opět vyloučení, při hře 4 na 4 se dostal do sólového úniku Peřina a překonal Andrýska. Stav po dvou třetinách byl 8:3 pro domácí.

Za rozhodnutého stavu nastoupila obě mužstva do poslední třetiny poněkud mírnějším tempem. Hra se odbývala víceméně ve středním pásmu. První vážnější akci předvedl v 6. minutě Holčák, jeho kličky ale vystihla mezi kruhy hostující obrana. Po Krupičkově propadnutí na červené ujel sám na Andrýska Peřina, ale pálil vysoko nad. Do ohně nahazoval Herzog, ale dvojice Došlý a Flekl puk před brankou nezpracovala. Po vyloučení Nováka, při frýdlantské přesilovce domácí obětavě bránili a nepustili na Andrýska takřka žádnou střelu. Nováka na trestné takřka ihned vystřídal Preussler. Po odpykání trestu se vrhl do útoku a mohl si připsat i asistenci u Češkova gólu. Rozhodčí ale usoudil, že branka byla dosažena nohou v rozporu s pravidly. A tak se na domácí devátý gól čekalo až do 18. minuty. Po akci Češky jej dal Peterka. V téže minutě padla i desátá branka. Do puku se opřel Čižmár a s pomocí břevna uzavřel českolipskou střelnici. Dvě minuty před koncem byl stav 10:3. Střelec poslední branky strávil pak poslední minutu na trestné lavici za podražení, ale utkání v poklidu skončilo bez většího ohrožení domácí branky.

Stejně jako v předchozích duelech se českolipští vypořádali se soupeřem z Frýdlantu poměrně snadno. Nyní nás čekají dva zápasy na ledě libereckých soupeřů. 12. ledna s PSK a 26. ledna s VTJ. Doma se českolipští představí v sobotu 1. února v utkání s Lomnicí nad Popelkou. Utkání s tímto soupeřem má vždy velký náboj a diváci jistě uvidí dramatický souboj.

Branky a nahrávky: 8. Bauer (Holčák, Preussler), 12. Češka (Peterka, Ulbricht), 14. Peterka (Krupička, Rašín) 26. Preussler (Bauer, Holčák), 29. Češka, 36. Preussler (Rašín), 38. Peterka (Ulbricht), 38. Krupička (Peterka, Češka), 58. Peterka, 58. Čižmar (Holčák) - 8. Vološín (Mikan), 11. Šlejtr (Vološín), 29. Peřina (Čejka)

Vyloučení: 5 – 2

Diváci: 160

Sestava České Lípy: Andrýsek – Rašín, Ulbricht, Čižmár, Novák, Herzog, Bureš, Flekl, Došlý, Holčák, Preussler, Bauer, Krupička, Peterka, Češka

Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 1:2, 8:2, 8:3, 10:3