FOTO: Týden hokeje v České Lípě

Verze pro tisk |

V pátek 26. 1. 2018 od 17. do 19. hodin probíhala na zimním stadionu v České Lípě, náborová akce Hokejového klubu Česká Lípa, v rámci projektu ČSLH „Pojď hrát hokej“. Tato akce se v České Lípě konala již potřetí. Poprvé jsme si to mohli vyzkoušet v lednu 2017, kdy se do projektu hokejka přihlásilo 43 dětí, v září 2017 se hlásilo 18 dětí a letos máme malý rekord, když přihlášku odevzdalo 54 rodičů malých účastníků.

Všichni zúčastnění dostali od ČSLH reprezentační dres, hokejové karty, placku s logem projektu, omalovánky s hokejovou tématikou a od klubu tatranky a čokolády. Všechny malé borce klub pozval na Školičku bruslení, která se koná v České Lípě každé úterý a čtvrtek od 16 do 17 hodin a v neděli od 9 do 10 hodin. Všem byla také nabídnuta možnost, zaregistrovat se do klubu HC Česká Lípa a tím nastartovat hokejovou dráhu. Hokejový klub HC Česká Lípa pomáhá nováčkům zapůjčením skoro kompletní hokejové výstroje, tak věříme, že se třeba třetina (nebo i více) účastníku této akce zapojí do hokejového klubu a stanou se z nich hokejisti (hokejistky).

Za klub se akce zúčastnilo 12 kvalifikovaných trenérů, předseda klubu, sekretář, fotograf, kameraman, vedoucí tříd a dobrovolníci z řad rodičů, několik dorostenců a mladších žáků a tým ročníku 2010, který sehrál modelové utkání v minihokeji.

Akce byla propagována mimo sociální sítě FB, různé www, letáky a plakáty přímo do ZŠ a MŠ na Českolipsku. Bylo rozdáno více jak 3000 letáčků, ve 42 školkách a školách do 118 tříd. Zároveň probíhala týden před akcí reklama na rádiu Crystal. Plakáty zvoucí na tuto akci byly vylepeny na výlepových plochách v České Lípě, Novém Boru a Mimoni. Jednalo se zatím o největší reklamu tohoto projektu ze strany klubu HC Česká Lípa a snad se nám to vyplatilo?

Na akci celkem dorazilo více jak 60 dětí, od kterých jsme získali do projektu hokejka 54 podepsaných přihlášek. Akce začala registrací účastníků a pokračovala prezentací pro rodiče, předsedou klubu, Tomášem Binderem, za asistence šéftrenéra klubu Františka Richtra. Dále se pokračovalo podle doporučeného programu. Zatímco se rodiče seznamovali s hokejem a činností klubu HC Česká Lípa, trenéři děti prováděli po stanovištích suché přípravy, kde si mohli vyzkoušet slalom s míčkem a střelbu pukem na hokejové střelnici.

Pak se již šlo na ledovou plochu. Trénink probíhal zábavnou formou, trenéři používali sportovní pomůcky, například hrazdičky pro úplné začátečníky, míčky, lana, kužely atd. V jedné třetině ledové plochy probíhalo modelové utkání v minihokeji hráčů ročníku 2010. 

Na závěr akce proběhlo společné focení a rozloučení s dětmi a jejich rodiči. Celá akce byla průběžně dokumentována. Fotky a videa budou zveřejněna na www.hcceskalipa.cz a také na www.pojdhrathokej.cz . Celou událost v České Lípě hodnotí klub velice pozitivně, další taková akce je v plánu v roce 2018, koncem měsíce září, již dnes se těšíme na další mladé hokejisty.

Kdo o akci nevěděl nebo ji nemohl z nějakého důvodu navštívit, nemusíte smutnit. Hokejový klub HC Česká Lípa přijímá nováčky ve věku 4 - 8 let (případně i mladší, nebo starší borce, kluky i holky) do řad hokejistů po celou sezónu, vždy každé úterý a čtvrtek od 16. do 17. hodin. Výstroj kupovat nemusíte, dostanete zapůjčenou od klubu.
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru