HC Slovan Louny - HC Česká Lípa 8 : 8 (4:2, 3:3, 1:3)

Domácí tým HC Louny na nás opravdu vlítl, hned v první minutě padl první gól a v půlce první třetiny to bylo již 4:0. Naštěstí náš tým se nepoložil, začal postupně hru vyrovnávat a ještě do konce třetiny se nám podařilo snížit na rozdíl dvou branek.

Naopak ve druhé třetině předvedl drtivý nástup náš tým a třemi góly během dvou minut, obrátil skóre v náš prospěch. V této části hry náš celek soupeře značně přehrával a škoda jen, že se nám nepodařilo využít řadu dalších šancí a odskočit soupeři o více branek. Bohužel nepodařilo se nám udržet vysoké tempo, soupeř opět hru srovnal a bohužel přidal i branky a tak jsme po dvou třetinách ztráceli opět dvě branky.

Do poslední třetiny šel náš tým s velkou snahou vyrovnat skóre a napodobit nástup z druhé třetiny, ale soupeř si již dával větší pozor a hrozil z rychlých protiútoků. Nejprve se nám podařilo snížit, ale Louny opět odskočily. Další tlak našich borců přinesl úspěch a prohrávali jsme zas jen o jednu branku. Dvě minuty před koncem byl vyloučen náš hráč a vypadalo to, že v oslabení bude těžké utkání vyrovnat.  Poslední vteřiny zápasu byly ale velmi dramatické, když hráč Peterka ujel soupeři, natlačil se před branku a po lehkém nahození, brankář Slovanu upustil kotouč a obránce ho zalehl v brankovišti, dvě vteřiny před koncem utkání. Rozhodčí gól nejprve neuznal, ale českolipský kapitán Radek Holčák, jel protestovat k hlavnímu rozhodčímu a ten technický gól nakonec musel uznat. Za zalehnutí kotouče v brankovišti se totiž uděluje trest v podobě technického gólu.

Náš tým tedy sehrál velmi ofenzivní utkání a vstřelil řadu pěkných branek, tedy dobré přípravné utkání.

Branky CL: Bureš 2, Minařík 2, Preussler, Řezáč, Ulbricht, Peterka