Hokejisté zaslouženě vyhráli nad loňským vítězem soutěže

HC Česká Lípa - HC Slavoj Liberec 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Až na jeden gól, všechno padalo pouze do jedné branky. Trošku to vypadalo, že je ledová plocha z kopce. V první třetině hrál domácí tým z leva doprava a jasně dominoval, soupeře nepouštěl do větších šancí a po brankách Preusslera a Holčáka vyhrál třetinu 2 : 0 a náskok mohl být klidně i vyšší.

Po přestávce si brankáři mění stranu a tím se změnilo i dění na hřišti. Aktivitou začal hýřit Slavoj a najednou bylo skóre obrácené. Nejprve ve 22 minutě snížil liberecký Dvořák. Dvě branky přidal Herda a již ve 28 minutě Slavoj utkání otáčel. Naštěstí ve 34 minutě skóroval domácí Krupička a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 3:3.

Poslední třetina byla z počátku opatrná a vyrovnaná, vypadalo to, že kdo vstřelí branku, ten vyhraje, a to se povedlo v 57 minutě domácímu Minaříkovi. Trenér HC Česká Lípa, František Richter, si vzal ihned po vstřeleném gólu oddechový čas a připomněl týmu loňské utkání, kdy v závěrečném náporu hostů tým o vedení přišel. Liberec se dle očekávání vrhl do útoku s cílem vyrovnat, ale domácí tým byl pozorný a v závěru Žák a Krupička přidali hostům dvě branky na cestu a konečný výsledek 6:3. Tři body do tabulky a hlavně výhra nad loňským vítězem soutěže těší českolipské hráče i fanoušky.

Další soutěžní utkání nás čeká mimořádně již tuto neděli 29. 10. 2017 od 15. hodin a čeká nás další velký soupeř a loňský finalista, tým HC Lomnice n. P. Přijďte podpořit českolipské hokejisty, vstupné na utkání 30 Kč, děti, studenti a důchodci mají vstup zdarma.

Góly:
Domácí: 12. Preussler, 14. Holčák (Krupička), 34. Krupička (Holčák, Bauer), 57. Minařík (Rašín), 58. Žák (Minařík), 59. Krupička (Češka)
Hosté: 22. Dvořák (Herda), 26. Herda, 28. Herda (Vorel)
Menší tresty: 2 : 7 Počet diváků: 100
Rozhodčí: Mizera David, Mizera Ladislav, Pevný Marian Report TK

Další utkání:
HC Turnov 1931 - HC Lomnice n/Pop. 4 : 1 (0:0, 3:0, 1:1)
HC Frýdlant - HC TS Varnsdorf 3 : 5 (1:1, 1:3, 1:1)

Tabulka po 5 kole:
Pořadí Klub                        Utkání       V     VP    PP    P   Skóre    Body
1)         HC Turnov 1931        5            4     0       0      1    22:15     12
2)         HC Česká Lípa          4            3     0       0      1    24:17      9
3)         HC Slavoj Liberec      5            2     0      1       2   26:27      7
4)         HC Lomnice n/Pop.    5           2     0       0      3    21:24      6
5)         HC TS Varnsdorf       4            1     1       0      2    17:18      5
6)         HC Frýdlant               5            1     0       0      4    18:27      3