Hvězdy českého hokeje se po roce opět představí v České Lípě

Verze pro tisk |

Hokejová sezona sice odstartuje až v září, ovšem fanoušci v České Lípě dostanou v létě velmi chutný předkrm. Na místním zimním stadionu se totiž uskuteční exhibiční utkání, v němž proti sobě nastoupí výběr České Lípy a hvězd českého hokeje. Charitativní zápas je na programu v sobotu 30. července od 12:30 a výtěžek ze vstupného podpoří sociální automobil, který vozí hendikepované děti do školy.

Za tým hvězd českého hokeje by měli nastoupit brankář Marcel Kučera, Jan Neliba, František Kaberle mladší, Jiří Tlustý, Petr Tenkrát, Pavel Patera, Libor Procházka, Tomáš Plekanec, Petr Tatíček starší, Jiří Petrus, Martin Kuthan, Zdeněk Hrabě mladší, Radek Knotek či Jan Kruliš. Mužstvo budou mít na střídačce na povel Lubomír Čužák Rys (dlouholetý přítel Jaromíra Jágra) a Vladimír Kameš.

Řada těchto hráčů se v České Lípě představila také loni, kdy se odehrál mač mezi Českou Lípou a starou gardou Poldi Kladno. Z vítězství se tehdy radovali Kladenští, kteří vyhráli 7:6 a v následných samostatných nájezdech 4:2.

Na jednom místě by se tak měli sejít olympijští vítězové z Nagana, několikanásobní mistři světa, vítěz Stanley Cupu, mistr české, ruské a švédské ligy či juniorský mistr světa a hokejisté, kteří stále hrají v kanadsko-americké NHL.

Střetnutí se odehraje na 2×20 minut a poté budou následovat samostatné nájezdy. Kromě samotného klání bude pro fanoušky připravena také autogramiáda hráčů a proběhne dražba dresů a hokejek slavných hráčů. O přestávce bude na programu utkání malých hokejistů a soutěže o ceny.

Po skončení hokejového boje se celý ansámbl přesune na tenisové kurty u Ploučnice, protože se zde od 15:30 uskuteční tenisový turnaj hokejistů a sponzorů.

alt
Nahoru