Nevýrazný začátek se změnil v exhibici

Netradičně v pátek večer sehráli českolipští hokejisté zápas 9. kola krajské ligy mužů proti HC Frýdlant. Kvůli rekonstrukci zimního stadionu se utkání odehrálo v České Lípě a HC Frýdlant byl uveden jako domácí tým. Po nevýrazné první třetině Lípa zabrala a vyprovodila hokejisty z výběžku hned třinácti přesnými trefami.

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 4:13 (3:1, 0:7, 1:5)

Hned v prvních vteřinách se dostali do akce oba gólmani. Frýdlantského Sýkoru prověřil Holčák, Číže v brance Lípy zaměstnali Mykiska a Smetana. Ve čtvrté minutě hrála Česká Lípa přesilovku, ale neměla mnoho příležitostí otevřít skóre. Zato kapitán Frýdlantu Vološín ujel a jen jeho vychýlená muška udržela zatím bezbrankový stav. Ten se změnil až po sólu Hodače, který ujel Staňkovi a zavěsil puk za Číže. Další gól přidal do sítě Lípy kapitán Frýdlantu Vološín v čase 9:01. Takřka vzápětí dostali lipští luxusní možnost korekce stavu při minutu a tři čtvrtě dlouhé přesilovce 5 na 3. Šancí i střel měli dost, jen jim chyběla přesnost a razance. Většina přihrávek končila spolehlivě na holích frýdlantských borců. Lipští se nakonec úspěchu dočkali v 15. minutě, když Veberovu nahrávku usměrnil za Sýkorova záda Peterka. Dál byl k vidění nepohledný hokej se spoustou nepřesností na obou stranách. V přesilovce za zdržování hry se Frýdlant zásluhou Čejky dočkal třetí branky. Stavem 3:1 první třetiny skončila.

Do druhého dějství naskočil zcela jiný českolipský tým. Po dvaceti vteřinách protlačil puk za Sýkoru Holčák, za další minutu vyrovnal Češka a po šesti minutách hry dokonal obrat Preussler po ukázkové výměně puku s Holčákem. Otřesený Frýdlant si vybral oddechový čas. I dál Lípa zasypávala nejistého
Sýkoru střelami, které končily většinou před brankou, ale tam je zpracovali jeho spoluhráči. Na 3:5 zvýšil Veber, který zužitkoval ideální pas Peterky. Nabuzený Karel Veber si chtěl bodový výčet ještě vylepšit, ale byl v úniku podražen Peřinou. Během přesilovky napřáhl Čižmár, a Lípa vedla o tři branky. Po patnácti minutách hry si pak na puk sáhl i lipský gólman Číž po střele Heinzla. Peřina si zřejmě trestnou lavici oblíbil, v sedmnácté minutě ji navštívil znova a i tentokrát jeho tým inkasoval. Puk do frýdlantské klece doslova došťouchal Bauer. 11 sekund poté se trefil Peterka a vyhnal nešťastného Sýkoru na střídačku. Jeho místo zaujal Prošek a i on čelil několika tvrdým střelám. Třetina, kterou Lípa vyhrála 7:0, se pak v klidu
dohrála bez větších šancí.

Ani v poslední třetině se obraz hry nezměnil. Česká Lípa se tlačila do útoku, nový muž v kleci Frýdlantu zatím odolával. Po vyloučení Preusslera a Staňka měl i Frýdlant dvojnásobnou přesilovku. Její sílu otupil svým vyloučením nenapravitelný Peřina, který krosčekem srazil Češku. V následné hře 4 na 3 snížil Vološín na 4:8. Když se síly vyrovnaly, měli opět navrch
českolipští. V 11. minutě se prosadil Čapek a pár vteřin nato vyslal Holčák na zteč Preuslera, který střelou mezi betony dal desátý gól České Lípy. Šokovaní hráči Frýdlantu naprosto odpadli a jen zřídka opouštěli svou polovinu hřiště. Českolipští kombinovali a po jedné z krásných akcí dokonal Peterka svůj hattrick, 4:11. I další minuty přinesly výborné hokejové momenty, hra připomínala spíš exhibici České Lípy. Dvanáctou trefu přidal Rašín, přičemž obrana Frýdlantu zůstala v rolích diváků. Na konečných 4:13 z pohledu „domácího“ Frýdlantu upravil stav symbolicky kapitán domácích Radek Holčák. Euforicky hrající Lípa pak už puk ze svých holí nepustila až do konce utkání.

Branky a nahrávky: 8. Hodač, 10. Vološín (Smetana), 19. Čejka (Peřina), 46. Vološín (Šír, Čejka) – 15. Peterka (Veber, Čižmár), 21. Holčák (Čapek), 22. Češka (Čapek), 25. Preussler (Holčák, Čapek), 33. Veber (Rašín), 35. Čižmár (Čapek), 38. Bauer (Preussler), 38. Peterka (Češka, Veber), 51. Čapek (Preussler), 52. Preussler (Holčák, Čižmár), 54. Peterka (Bauer), 55. Rašín (Preussler, Čapek), 57. Holčák (Staněk)

Vyloučení: 7 – 4