Parádní páteční večer v režii českolipských hokejistů

Předposledním kolem základní části pokračovala hokejová Krajská liga mužů. Českolipští se utkali s Frýdlantem a byli kvůli rekonstrukci ZS ve Frýdlantu vedeni jako hosté. I tentokrát svého soupeře nijak nešetřili a porazili jej rozdílem 9 branek.

Utkání se obzvlášť vyvedlo Milanu Preusslerovi, který nasbíral 7 kanadských bodů za 5 branek a 2 asistence.

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 3:12 (1:6, 0:4, 2:2)

Hned první minuta přinesla šance Krupičky a Peterky, ale udeřilo až v čase 1:22. Puk záhadně zapadl za gólmana Frýdlantu Proška a gól byl připsán Holčákovi. Ve 3. minutě pálil Zet do obránce Šlejtra a frýdlantští se dostali do přečíslení 3 na 2, které ale nevyužili. O tři minuty později zavezl puk do útočné třetiny Bauer, přesným pasem našel Rašína a ten dal na 0:2. Za chvíli se stejný hráč prezentoval i jako brankář, když zaskočil za vyjetého Karáska. Frýdlant snížil v 11. minutě, střelu Vološína Karásek kryl, ne tak už dorážku rozjetého Meinla. Třetí úspěch Lípy zaznamenal Preussler o dvě minuty později. Pět minut před koncem se osvědčila práce tandemu Krupička a Peterka a bylo to už 1:4 pro českolipské „hosty“. Další Bauerova přesná nahrávka, tentokrát na hůl Preusslera, znamenala v 16. minutě vedení České Lípy už o čtyři branky. Frýdlantští se k puku moc nedostávali. Dvě minuty před koncem se k velkému sólu odhodlal Zet, jeho přihrávku před branku však nikdo netečoval. Konečnou podobu skóre po první třetině stanovil Peterka, jehož za obranu vyslal přesnou nahrávkou Flekl. 1:6.

I druhá dvacetiminutovka začala obléháním frýdlantské branky. Po dvou minutách nápor polevil a Karáska ohrozil Hodač. První českolipská pětka ve 4. minutě opět sevřela frýdlantské v jejich pásmu, ale trefil se až střídající Preussler. Minutu nato Karásek rozehrál akci, která skončila Bauerovou střelou mezi nohy gólmana Proška. 1:8. V osmé minutě přišlo vůbec první vyloučení v zápase. Vyloučeným byl Češka. Frýdlantská přesilovka přinesla střely Šíra a Hodače, ale Karásek byl připraven. Na druhé straně se do brejku dostal Došlý, ale mířil přesně do Proškovy výstroje. Za Frýdlant se o gól snažili Vološín s Erlebachem, ale Karásek odolal. Po srovnání počtu borců na ledě ujeli hned tři lipští proti jednomu obránci a Preussler dal devátý gól šelem. Do konce třetiny zbývalo 13 vteřin, když Prošek opět kapituloval. Svým pátým gólem večera dokonal „desítku“ Preussler. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 1:10.

Úvod po druhé přestávce patřil lipskému náporu, Krupička ale gólový účet nenavýšil. Naopak Karásek se vytáhl proti sólu Vološína. Ve 3. minutě nepokryl Ulbricht rozehrávku Frýdlantu a Peřina ranou od modré překvapil Karáska a snížil na 2:10. Frýdlant pak předvedl sérii zakázaných uvolnění. V 7. minutě byl vyloučen hrdina zápasu Preussler a Lípu čekalo další oslabení. Za dvě minuty ale předvedl Frýdlant jen jednu střelu z hole Erlebacha. Další obléhání Přoškovy klece přineslo jen nepřesné střely Krupičky a Peterky. I přes rozhodnutý stav došlo i na strkanici před frýdlantskou klecí v podání Krupičky a Erlebacha. Pak upadl v šanci Bureš a bylo k vidění trestné střílení. Proškova lapačka však zabránila Burešovi skórovat. V 16. minutě po spolupráci dvojice Veber – Čižmár se k zakončení dostal Peterka a stav byl 2:11. Na 3:11 dával v předposlední minutě v bleskově využité přesilovce Peřina. Poslední slovo měl domácí kapitán Holčák. Po spolupráci s Preusslerem a Rašínem, 19 vteřin před koncem utkání podtrhl brankový účet večera gólem z nulového úhlu. Frýdlant podlehl České Lípě 3:12.

Za týden čeká českolipský tým poslední zápas základní části soutěže. Přivítá na svém ledě PSK Liberec. Všechny letošní duely s PSK byly zatím vyrovnané a velmi bojovné. Vzájemné souboje mají víceméně vyrovnanou bilanci, a tak bude k vidění jistě kvalitní duel. Utkání začne v sobotu 15. 2. v 15:00 na zimním stadionu u Ploučnice.

Branky a nahrávky: 11. Meinl (Vološín), 43. Peřina J (Češka), 59. Peřina J (Vološín) - 2. Holčák, 6. Rašín (Bauer, Preussler), 13. Preussler (Holčák), 15. Peterka (Krupička, Veber), 16. Preussler (Bauer, Ulbricht), 17. Peterka (Flekl), 24. Preussler (Bauer), 26. Bauer (Holčák, Bureš), 39. Preussler (Bauer, Holčák), 40. Preussler (Zet, Holčák), 56. Peterka (Čižmar, Veber K), 60. Holčák (Preussler, Rašín)

Vyloučení: 2 – 4

Diváci: 115

Sestava České Lípy: Karásek – Ulbricht, Rašín, Zet, Čižmár, Bureš, Flekl, Došlý, Holčák, Preussler, Bauer, K. Veber, Peterka, Krupička.