V souboji s PSK urvala Česká Lípa po boji dva body

V 15. kole Krajské ligy mužů v ledním hokeji se v neděli utkaly celky PSK Liberec a HC Česká Lípa. Hosté si vytvořili v prvních dvou třetinách slibný dvoubrankový náskok, který ale domácí smazali a rozhodnout muselo prodloužení. Hrdinou utkání byl českolipský Lukáš Krupička, autor pěti branek. PSK Liberec – HC Česká Lípa 6:7p (1:2, 2:3, 3:1 – 0:1).

Hosté začali útočně a hned v prvních vteřinách ohrozili Pyrochtu v liberecké kleci. Odměna za aktivní hru přišla v čase 1:28, kdy Preussler pohotově otevřel skóre. Pak přišla českolipská přesilovka, sice s tlakem, ale bez gólové tečky. I nadále byli hosté aktivnější, ale pokusy Holčáka i Češky skončily na holích bránících hráčů. Za domácí chtěli odpovědět Kapoun a Šebesta, ale ani oni brankáře Karáska nezaměstnali. V osmé minutě si šli za vzájemné osekávání odpočinout na dvě minuty Čižmár s Beníškem. Po jejich návratu byl blízko druhému zásahu Preussler, ale liberecký gólman Pyrochta jeho pokus vytěsnil mimo bránu. V minutě třinácté se nadvakrát prosadil Šostý a srovnal na 1:1. Vyrovnání vlilo do žil hráčů PSK nové síly a ti se vrhli do útoku. Trochu zapomněli na obranu, čehož využil v 15. minutě Peterka a po úniku kolem mantinelu vybídl ke střele Krupičku. Ten ale jeho nahození netrefil. Chuť si spravil v následné přesilovce, kdy za záda Pyrochty dostal odražený puk po Ulbrichtově střele. Ve zbytku třetiny už obrany obou týmů pracovaly bezchybně a stav zůstal 1:2.

Druhou třetinu otevřel sólující Maděra, obranou sice projel ale skončil i s pukem v rohu. Za Lípu vystrkovali růžky Peterka s Krupičkou, zatím bez úspěchu. Útok dvou libereckých borců zase s přehledem hasil Rašín. Tlak hostů vzrůstal, pak ale v 5. minutě z rychlé protiakce Ubryho vyrovnal Beníšek. Domácím narostla křídla, v osmé minutě zvonila tyč Karáskovy branky a ve 14. minutě se v přesilovce dokonce ujali vedení po střele Beníška. Takřka obratem vyrovnal Krupička, když ze vzduchu sklepl puk do Pyrochtovy brány. 3:3. Pak domácímu gólmanovi vyprášil betony Novák . Ke konci druhého dějství se Krupička dočkal dalších dvou zásahů do černého. Napřed využil pas Češky, na druhou branku mu minutu před koncem přihrál Peterka, když předtím s pukem projel celé hřiště. Domácí se snažili alespoň snížit, ale Černý pálil vedle. V posledních vteřinách sice puk poskakoval po brankovišti hostujícího mužstva, ale nikdo jej za čáru neposunul, a tak se šlo do kabin za stavu 3:5.

Česká Lípa začala lépe i třetí dějství zápasu. Češka hned po buly tvrdě pálil na domácí bránu. Liberečtí pak dostali výhodu přesilové hry a byť v ní málem inkasovali z holí Preusslera a Holčáka, přece jen snížili na 4:5. Po Zákoutského střele dorážel za Karáska Šebesta. Zdálo se, že hosté uvadají, stále více se hrálo na jejich polovině. Domácí přitvrdili hru a přidali na rychlosti a v 7. minutě se po zásluze dočkali vyrovnání. Jejich chytrou kombinaci zakončil Černý. Domácím to nestačilo a jejich šestý gól visel na vlásku. V době největšího tlaku ale ujel Češka, rozhozená domácí obrana ho neuhlídala a jeho přihrávku před branku přetavil ve vedoucí gól Lípy Krupička. Po vyloučení Nováka se oslabení hosté v pohodě bránili a liberečtí chystali závěrečný nápor. Jejich úsilí hatila nepřesná střelba a dobrý postřeh lipského brankáře Karáska. Necelé dvě minuty před koncem, po icingu lipských, si domácí vzali oddechový čas a po vhazování ihned odvolali gólmana. Jejich risk se vyplatil. Minutu a půl před koncem třetiny srovnal na 6:6 Zákoutský. Zápas pak dospěl k prodloužení.

V něm měli hosté více ze hry i díky vyloučení jednoho z libereckých. V přesilovce zvonilo břevno domácí klece. Domácí srdnatě a obětavě bránili. Dva body pro hosty vystřelil po třech minutách hry Čižmár. Hosté se radovalia s nimi i více jak dvacítka fanoušků v hledišti, která je přijela na soupeřův led podpořit.

Ziskem dvou bodů si českolipští hokejisté upevnili třetí pozici v tabulce. Příští víkend mají volno, další utkání je čeká v neděli 26. 1. v 18 hodin opět na ledě Svijanské arény v Liberci. Zde se pokusí překvapit celek VTJ Ještěd, se kterým v této sezóně neuhráli ani bod. Budou tedy potřebovat i vaši diváckou podporu.

Branky a nahrávky: 13. Šostý (Vorel), 25. Beníšek (Ubry), 34. Beníšek (Zákoutský), 44. Šebesta (Zákoutský, Šostý), 47. Černý (Kotrč, Baran), 59. Šostý (Vorel) – 2. Preussler (K. Veber), 16. Krupička (Peterka), 34. Krupička (Peterka), 38. Krupička (Češka), 51. Krupička (Peterka), 63. Čižmár